» آموزش » شبکه تومو چین (Tomo Chain) چیست؟
تومو چین -ارزجو
آموزش

شبکه تومو چین (Tomo Chain) چیست؟

2022-03-16 00174

شبکه تومو چین چیست؟ معرفی Tomo Chain و کوین TOMO

توموچین-ارزجو

شبکه‌های بلاک چینی در سه‌راهی حفظ امنیت، غیرمتمرکز بودن و مقیاس‌پذیری، معمولا ناچار به انتخاب بین دو مورد می‌شوند. این مورد که به «سه‌گانه بلاک چین» مشهور است، همواره محل اختلاف بوده است و گروه‌های زیادی با هدف برطرف کردن این معضل، به آن تاخته‌اند. اما چیزی که در عمل رخ داده است، عموما قربانی کردن مورد سوم به نفع دو مورد دیگر بوده است. از آن جا که امنیت در شبکه‌های بلاک چینی – که اغلب ارزشی مالی دارند و برای انتقال ارزش استفاده می‌شوند – عموما اصلی غیرقابل چشم‌پوشی است، انتخاب بین موضع‌گیری پروژه در طیف غیرمتمرکز بودن و مقیاس‌پذیری است. از زمانی که ایده گواه اثبات سهام (PoS) مطرح شد که نیاز به سخت‌افزارها و منابع محاسباتی قدرتمند را کمرنگ می‌کرد، تلاش‌های زیادی در جهت ساخت بلاک چینی مقیاس‌پذیر، قادر به پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و از لحاظ محیط‌زیستی سبز صورت گرفته است. شبکه تومو چین (Tomo Chain) حاصل یکی از این تلاش‌هاست. شبکه تومو چین با هدف برطرف کردن بسیاری از مشکلات شبکه اتریوم طراحی و راه‌اندازی شد.

Tomo Chain چیست؟

توموچین (Tomo Chain) یک پروژه بلاک چین غیرمتمرکز است. هدف آن حل مسائل مقیاس‌پذیری است که بسیاری از بلاک‌چین‌ها دارند. این پروژه این کار را با افزایش TPS (معاملات در هر ثانیه) انجام می‌دهد. پروژه‌های بزرگ بلاکچین مانند اتریوم نیز می‌توانند در هر ثانیه، ۱۵ معامله را پردازش کنند. این مورد را با ویزا یا مستر کارت مقایسه کنید، جایی که حداکثر ۶۰۰۰ تراکنش در ثانیه امکان‌پذیر است. هدف Tomo Chain حل مسائل قابلیت همکاری و تلاش برای حل مسائل شناخته شده مقیاس پذیری با بلاکچین اتریوم است. مقیاس‌پذیری شامل ازدحام شبکه، مدت زمان انتظار طولانی برای اعتبارسنجی معامله و هزینه‌های بالای معامله با این مشکلات همراه است. قابلیت همکاری به توانایی ارتباط اتریوم با سایر زنجیره‌های بلوکی برای ایجاد تعامل متقابل زنجیره‌ای اشاره دارد.

این‌ها مسائلی بسیار مهم است؛ زیرا بلاکچین‌ها باید در مقیاس گسترده‌ای برای تحقق بخشیدن به پتانسیل مخرب کار کنند و آن‌ها باید راهی برای همکاری مشترک داشته باشند. یکی از عملکردهای عمده بلاک‌چین نحوه جابجایی و ثبت وجوه بین حساب‌ها است. Tomo Chain به دنبال حل مسئله مقیاس پذیری از طریق خرد کردن و راه حل رأی‌گیری سهام است. این امر منجر به ایجاد بلاکچین TOMO شده است که تا ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه، زمان معاملات ۲ ثانیه‌ای و هزینه‌های معامله کم را برای کاربران فراهم می‌کند. تیم توسعه ادعا می‌کند که Tomo Chain می‌تواند به ۲۰،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد. ساز و کار اجماع Tomo Chain اثبات رأی گیری سهام (POSV) است.

پروژه Tomo Chain در تاریخ ۱ مارس ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد. این ارز ۸/۵ میلیون دلار برای پروژه از طریق ICO (عرضه اولیه سکه) در یک روز جمع‌آوری کرد.

Tomo Chain چگونه کار می کند؟

شبکه Tomo Chain از چیزی به نام سازوکار اجماع POSV برای امنیت و اجرای شبکه استفاده می‌کند. Tomo Chain برخلاف بیت کوین که از ماینرها برای رسیدن به اتفاق نظر استفاده می‌کند، از Staking بهره می‌برد. Staking شبیه استخراج است، اما به هیچ سخت افزاری نیاز ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که توکن‌های TOMO خود را به صورت آنلاین ذخیره کنید و سپس برای امنیت شبکه Tomo Chain پاداش دریافت می‌کنید.

همه می‌توانند در Tomo Chain شركت كنند، اما در حال حاضر فقط ۱۵۰ مدل اصلی برای رای‌گیری در این شبكه وجود دارد. دارندگان توکن TOMO این مدل‌های اصلی را انتخاب می‌کنند. این بخش «رای دادن» از ساز و کار است. سهامداران شبکه با تأیید خودکار معاملات، شبکه را ایمن می‌کنند. این عدم تمرکز کامل وضعیت شبکه سالم را تضمین می‌کند. هرچه تعداد افراد TOMO بیشتر باشد، شبکه بهتر می‌شود؛ بنابراین، اگر مالک هر یک از آن‌ها هستید، قطعا باید در این زمینه شرط بندی کنید. این نه تنها برای منافع شخصی، بلکه همچنین برای افزایش امنیت شبکه است.

اهداف پروژه تومو چین:

هدف ارز دیجیتال توموچین چیست؟ یکی از هدف های پروژه ارز توموچین اینه که با تقویت برنامه های امروزی به کمک فناوری هایی که داره، اصطکاک بلاکچین رو پنهان بکنه. همچنین با حفظ مزایای خودش، سرعت پردازش میلیون ها کاربر رو افزایش بده. این پروژه قصد داره یک سیستم مالی جایگزین ایجاد کنه که برای همه امن، شفاف و کارامد باشه. ارز دیجیتال TomoChain در تلاشه تا با بسیاری از مشکلات مثل مسئله خطرناک POS و دستیابی به سطح بالایی از TPS با استفاده از تمرکز زدایی مقابله کنه. این کار از طریق راه هایی مثل اعتبار سنجی مضاعف، خرید و فروش از طریق قرارداد های هوشمند و فرآیند های تصادفی یکنواخت، امینت زنجیره رو تضمین بکنه.

تیم توسعه دهنده Tomo Chain چه کسانی هستند؟

بخش مهمی از پروژه های ارزهای دیجیتال، تیم توسعه دهنده آن است که می تواند عامل موفقیت یا شکست باشد. در عین حال، برای غیرمتمرکز ماندن پروژه، افراد تیم نباید بیش از حد در آن دخالت کنند.

دفتر مرکزی تیم tomo chain در سنگاپور است و نمایندگانی در ویتنام و ژاپن هم دارند. این تیم از 30 نفر که مهارت های گوناگونی دارند تشکیل شده است. بنیانگذار و مدیرعامل توموچین، که در گذشته هم-بنیانگذار و رهبر پروژه شبکه NEM بوده است، Long Vuong است.

یکی از هم بنیان گذاران این پروژه، که مدیر مالی آن نیز هست،  Le Ho است که سابقا، مدیرارشد سرمایه گذاری در BVIM و مدیر سرمایه گذاری در شرکت HSC بوده است.

Son Nguyen، مدیر ارشد فناوری و دیگر هم بنیان گذار این پروژه است که مدیر سابق مهندسی و بنیان گذار گروه Block chain Developer بوده که بیش از 800 عضو فعال داشته است. سون، در حوزه تکنولوژی بسیار پیشرو، با تجربه و کارآمد است.

از دیگر هم بنیان گذاران «توموچین» که مدیر محصول کیف پول توکن تومو نیز هست،   Tung Hoang است که یک توسعه‌دهنده Full Stack و توسعه‌دهنده ای باتجربه در زمینه قراردادهای هوشمند است.

آینده ارز دیجیتال تومو چین (TOMO)

بهترین کار این است که قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال شده تحقیق کنید و ریسک های موجود در آن را بررسی کرده و بشناسید. این مسئله در مورد TomoChain نیز صدق می کند. در حال حاضر TomoChain تقاضای زیادی در بازار دارد. علاوه بر این، درآمد منفعلانه حاصل از سهام TOMO یا راه‌اندازی یک ابزار فروش، آن را برای افراد زیادی سرمایه گذاری بسیار جذابی می‌کند. پس به نظر می‌رسد که با تحقق اهدافی که برای این شبکه تعریف شده است چشم انداز خوبی از نظر سرمایه‌گذاری داشته باشد.

کیف پول (WALLET) مناسب برای نگهداری ارز TOMO چیست؟

۱- کیف پول اختصاصی TOMO WALLET

این کیف پول رسمی Tomochain هست و در دو نسخه Android و iOS موجوده و می‌توانید از Google Play یا App Store دانلود و نصب کنید. UX جذابی دارد. همچنین در صورتی که قصد دارید از قابلیت Staking استفاده کنید و سود بگیرید می‌بایست از این ولت استفاده کنید.

۲- کیف پول MEW

خوشبختانه MEW از Main Net تومو به صورت رسمی پشتیبانی می‌کند و می‌توانید بدون نگرانی توموهای خودتون رو به این ولت منتقل کنید.

۳- کیف پول TRUST WALLET

این کیف پول تراست موبایلی هم که متعلق به صرافی بایننس هست توموچین رو ساپورت می‌کند.

سایر ولت‌ها مثل Trezor ،Ledger و Meta Mask هم از این ارز پشتیبانی می‌کند.

 

نتیجه گیری کلی

Tomo Chain تاکنون موفقیت زیادی داشته است و راه‌اندازی شبکه اصلی هم موفقیت آمیز و هم چشمگیر بود. به نظر می‌رسد تیم از یک دید کلی و جهت مشخص برخوردار است. موفقیت واقعی این بلاکچین زمانی خواهد بود که آن‌ها شاردینگ را اجرا کنند. اگر آن‌ها بتوانند آن را به سرعت انجام دهند، به راحتی می‌توانند خود را در صف مقدم انقلاب بلاکچین قرار دهند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×