» آموزش » کاردیا چین (KardiaChain) و معرفی کامل آن
شبکه کاردیا چین-ارزجو
آموزش

کاردیا چین (KardiaChain) و معرفی کامل آن

2022-03-16 10102

شبکه کاردیا چین چیست؟ معرفی کامل KardiaChain

کاردیاچین-ارزجو

شبکه کاردیا چین چیست؟

کاردیا چین (KardiaChain) یک شبکه قابل دسترسی برای میلیون‌ها نفر و یک بلاک چین غیرمتمرکز است، که از قابلیت مستر نود دوگانه (Dual Master Node) برای تسهیل عملیات بین زنجیره‌های مختلف از طریق پلتفرم‌های بلاکچینی استفاده می‌کند. این شبکه درصدد است تا با حل یکی از برجسته‌ترین چالش‌های پیش روی تکنولوژی بلاک چین یعنی عدم یکپارچکی اکوسیستم، مرزهای پیش رو برای تعامل بلاکچین‌ها را بردارد.

هدف کاردیاچین فراهم ساختن زیرساخت‌هایی برای افزایش قابلیت همکاری و تعامل بلاکچین‌های مختلف است. هدف نهایی کاردیا چین ساخت اکوسیستمی هم‌شکل است که توسعه‌دهندگان به‌راحتی بتوانند قراردادهای هوشمند را به‌وجود آورده و در بستر چندین Blockchain اجرا کنند. با این کار هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود و هم ازدحام شبکه‌ها کاهش می‌یابد و همچنین امکان برقراری ارتباط با اسمارت کانترکت‌ها در زنجیره‌های دیگر به روشی مطمئن و امن فراهم می‌شود.

بنیانگذاران Kardia Chain چه کسانی هستند؟

Kardia chain توسط دو همکلاسی سابق دبیرستان، Tri Pham و Huy Nguyen تاسیس شد و با خدمت Pham به عنوان مدیرعامل و Hguyen به عنوان مدیر عامل فن آوری تاسیس شد.Pham یک کارآفرین سابقه دار است، و قبل از Kardia chain، او AppFluke را تاسیس کرد، استارت آپی با تمرکز بر افزایش شکاف بین تکنولوژی پیشرفته و محصولات مصرفی. او گفته است که شروع کارش با AppFluke بود که اولا او را علاقه مند به آوردن فناوری جدید به توده ها کرد، و در سال 2017، او برنامه های بالقوه Block chain را کشف کرد.Pham همراه با نگوین، بر بازار ویتنام متمرکز شد و Kardia chain را به عنوان یک راه حل برای قابلیت همکاری Block chain متمرکز بر سازمانی راه اندازی کرد.نگوین اخیرا مدیر فنی در گوگل بوده، جایی که او پروژه فیبر گوگل را رهبری کرد.چندین کارمند دیگر گوگل نیز به Kardia chain پیوستند تا تیم توسعه اصلی خود را تشکیل دهند.نگوین همچنین در نقش های مهندسی فنی برای سیسکو، اپل و هیتاچی خدمت کرده است.

ویژگی‌های ارز دیجیتال کاردیا چین (KAI)

کاردیا چین اولین زیر ساخت بلاک چین غیر متمرکز است که دارای قابلیت همکاری و خود بهینگی نیز است.هدف اساسی توسعه دهنگان این ارز دیجیتالی این بوده که از طریق به کارگیری آن بتوانند یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی فناوری بلاک چین را تحت کنترل و مدیریت خود در بیاورند و آن را برطرف نمایند.راه حل این چالش، تقسیم بندی اکوسیستم‌های بلاک چین است تا از این طریق، مرزهای فعلی کنترل شوند.در حقیقت می‌توان به این مورد اشاره کرد که هدف از ایجاد و راه اندازی کاردیا چین این بوده که توسعه دهندگان بتوانند بستری یکپارچه برای بلاک چین، ایجاد نمایند و از این طریق، تمامی نقط قوت شرکت کنندگان در این پروژه را با یکدیگر ترکیب نمایند تا پایه و اساس پذیرش توده جهانی بلاک چین، فراهم گردد.سیستم عامل‌های بلاک چین در این پروژه در سطح جهانی قابل استفاده‌اند.از طرف دیگر، این بلاک چین مشخصات فنی ویژه‌ای را ایجاد می‌کند. مقیاس پذیری، امنیت، سرعت زمان تایید و… از جمله ویژگی‌ها و مزایای به کار گیری کاردیا چین است.این ارز دیجیتالی، بر مبنای ساز و کار اجماع BFT DPOS ایجاد شده است که باعث می‌شود این رمز ارز در برابر جعل هویت، بازیابی بلایا، حمله سایبری و… ایمنی قابل توجهی از خود نشان دهد.این سیستم با سایر سیستم عامل‌هایی که در زنجیره بلاک وجود دارند قابل همکاری است.در کاردیا چین فرایند مشارکت فعال در تایید اعتبار معاملات proof of stake است و به عنوان بازده به دارندگان، ارز دیجیتال KAI به عنوان انگیزه پاداش داده می‌شود.

شبکه Kardia Chain چطور کار می‌کند؟

فناوری گره‌های دوگانه یا مسترنود دوگانه (Dual Master Node) داده‌های دفترکل دو زنجیره (مثلا کاردیاچین و یک زنجیره دیگر) را به‌طور همزمان ارائه می‌کند. این نودها می‌توانند تراکنش‌ها را از زنجیره‌های خارجی دریافت کرده و با خیال راحت و بدون به‌خطر انداختن امنیت هر دو شبکه وارد دفتر کل کاردیاچین کنند. گره‌های دوگانه غیرمتمرکز هستند و هر کسی می‌تواند آن‌ها را اجرا کند. همچنین برای تایید داده‌ها از هر دو زنجیره باید به اجماع برسند. ماشین مجازی کاردیا یا Kardia Virtual Machine (به‌اختصار KVM) هم یک پشته مجازی قدرتمند است، که در هر نود کامل تعبیه شده و مسئول اجرای بایت کدهای قرارداد هوشمند است. KVM همچنین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است.

شبکه کاردیاچین از مکانیسم اجماع گواه اثبات سهام وکالتی یا نیابتی (Delegated Proof-of-Stake) و تحمل خطای بیزانس (Byzantine Fault Tolerant) استفاده می‌کند. ادغام این دو الگوریتم اجماع، نه تنها سازگاری و یکپارچگی داده‌ها را تضمین می‌کند، بلکه امنیت کل شبکه کاردیاچین را ضمانت می‌نماید. تحمل خطای بیزانس به‌معنای این است که بلاک‌ها باید توسط دوسوم از ولیدیتورها تایید شوند. به‌عبارت دیگر، شبکه می‌تواند تا حد یک‌سوم از ولیدیتورهای مخرب را تحمل کند.

خدمات شبکه کاردیا چین چیست؟

  • زبان برنامه‌نویسی: زبان نشانه‌گذاری قرارداد هوشمند کاردیا یا Kardia Smart Contract Markup Language (به‌اختصار KSML) طراحی شده، تا ابزار نهایی توسعه‌دهندگان برای توسعه قراردادهای هوشمند در بستر شبکه کاردیا چین باشد. برای یادگیری این زبان نیازی به تجربه قبلی یا آموزش‌های پیچیده ندارید.
  • کیف پول کاردیا چین: Kardia Chain Wallet را می‌توانید روی مرورگر‌های کروم، فایرفاکس، Edge، اندروید و IOS نصب کنید. با این والت علاوه‌بر ارسال و دریافت کوین KAI، می‌توانید رمزارزهای خود را روی نودهای ولیدیتور استیکینگ یا سپرده‌گذاری کنید.
  • صرافی غیرمتمرکز: KAIDEX یک صرافی غیرمتمرکز است که امکان معاملات کراس چین را فراهم می‌کند. علاوه‌بر سواپ توکن قابلیت‌هایی همچون رپد کردن KAI، ساخت پرتفولیو، بریج بین شبکه‌ای و ترید را فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال Kardia Chain چیست؟

رمزارز شبکه کاردیاچین با نماد KAI شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال در ابتدا یک توکن ERC-20 در بستر شبکه اتریوم بود؛ اما پس از راه‌اندازی شبکه اصلی کاردیاچین به بلاکچین این پروژه انتقال یافت. در حال حاضر این رمزارز به صورت کوین بومی شبکه Kardia Chain، توکن ERC20 در اتریوم و توکن BEP20 در بایننس اسمارت چین وجود دارد.

کاربردهای رمزارز کاردیا چین:

  • استیکینگ یا سپرده‌گذاری توسط نودهای ولیدیتور
  • Staking روی ولیدیتورها توسط هولدرها
  • پرداخت کارمزد تراکنش در شبکه

افرادی که می‌خواهند به‌عنوان ولیدیتور در شبکه کاردیاچین فعالیت کنند، باید ارز دیجیتال KAI را استیک یا سپرده‌گذاری کنند؛ این امر موجب تضمین عملکرد شبکه شده و پاداش آن‌ها به شکل KAI پرداخت می‌شود. همچنین افرادی که مقدار ناچیزی کوین کای هولد می‌کنند، می‌توانند رمزارزهای خود را روی ولیدیتورها استیک کرده و علاوه‌‌بر مشارکت در ارتقای امنیت کلی شبکه، پاداش دریافت کنند.

توسعه‌دهندگان پروژه طی یک دوره فروش خصوصی رمزارز KAI را به قیمت ۰.۰۰۰۲۵ دلار به‌منظور جذب سرمایه فروخته‌اند. در ۷ آوریل ۲۰۲۰ نیز در صرافی گیت یک رویداد عرضه اولیه صرافی برگزار شده که ۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد KAI در این IEO با قیمت ۰.۰۰۱۴۴۰ فروخته شده و ۱,۰۸۰,۰۰۰ دلار سرمایه جذب شده است.

جمع‌بندی کلی

کاردیاچین یک بلاکچین عمومی و غیرمتمرکز است که بر هدف افزایش قابلیت همکاری میان زنجیره‌های مختلف متمرکز شده است. هدف از این پروژه این است که کارکرد غیرتهاجمی برای برقراری ارتباط با سایر بلاکچین‌ها داشته باشد. یعنی این بلاکچین می‌تواند بدون نیاز به ایجاد تنظیمات فنی در پروتکل به سایر شبکه‌ها متصل شود. این پروژه به کوین بومی خود یعنی KAI متکی است. از کاربردهای این رمزارز می‌توان به استیکینگ، پرداخت فی تراکنش، استفاده از سرویس‌ها و استقرار قراردادهای هوشمند اشاره کرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×