» آموزش » فلوکی چیست؟
فلوکی-ارزجو
آموزش - بررسی

فلوکی چیست؟

2022-03-09 10275

فلوکی اینو (Floki Inu) چیست؟

کوین های سگ به یکی از عجیب‌ ترین و در عین حال هیجان‌ انگیزترین ترند ها در بازار کریپتو در سال 2021 تبدیل شدند. ظهور ارز دیجیتال الهام‌ گرفته از میم، مانند دوج کوین (DOGE)، توسعه‌ دهندگان دیگر را بر آن داشت تا سکه‌ های زیادی با تم سگ بسازند.
در حالی که بسیاری از این پروژه‌ها در کانون توجه قرار نمی‌ گیرند، برخی مانند شیبا اینو (SHIB)، بازار را در معرض طوفان قرار دادند و حتی از DOGE و 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، عملکرد بهتری داشتند.
فلوکی اینو (FLOKI) یک میم کوین دیگر است که این بار از شیبا اینو الهام گرفته شده است و اگر بخواهیم به طور دقیق تر بگوییم برگرفته ازتصمیم ایلان ماسک برای نام گذاری سگش فلوکی می باشد. در ادامه به معرفی بیشتر پروژه فلوکی اینو و رمز ارز FLOKI خواهیم پرداخت.

تاریخچه ارز دیجیتال Floki Inu

فلوکی-ارزجو

ایلان ماسک با انتشار توییتی در بیست و پنجم ژوئن ۲۰۲۱ (۴ تیر ۱۴۰۰) اعلام کرد که می‌خواهد سرپرستی یک سگ از نژاد شیبا اینو را بر عهده بگیرد و او را فلوکی بنامد. همین اتفاق کوچک باعث به وجود آمدن ایده عرضه ارز دیجیتال Floki Inu شد.در آن زمان هیچکس نمی‌توانست پیش بینی کند که یک توییت ساده از طرف ایلان ماسک به آغاز توسعه یک میم کوین جدید منجر خواهد شد که نامی مشابه با سگ جدید او دارد. تیم توسعه دهنده فلوکی اینو نیز سرعت عمل بالایی از خود نشان دادند و با بهره گیری از تاثیری که مدیر عامل تسلا روی قیمت میم کوین‌ها دارد، ارز دیجیتال خود را عرضه کردند. بنابراین در دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۱ شهریور ۱۴۰۰) که آقای ماسک با انتشار توییتی اعلام کرد فلوکی را به خانه آورده است، معاملات ارز دیجیتال Floki Inu از قبل آغاز شده بود.

یکی از نکات جالب توجه در مورد این میم کوین، ارتباط آن با پروژه برادر آقای ماسک، یعنی کیمبال ماسک (Kimbal Musk) است. بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت رسمی فلوکی اینو، این ارز دیجیتال تنها همکار رمز ارزی رسمی پروژه «میلیون گاردنز موومنت» (Million Gardens Movement) محسوب می‌شود و این پروژه قرار است با همکاری FLOKI برای حل مشکلات تغذیه‌ای جهان اقداماتی انجام دهد.

در چند ماه ابتدایی آغاز فعالیت Floki Inu، رشد قیمت چشمگیری برای این ارز دیجیتال ثبت شد. در ابتدا قیمت هر واحد از FLOKI معادل 0.000001 سنت بود و تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) ۲۵۰ هزار درصد افزایش داشت که به ثبت شدن چند مورد از بالاترین سقف‌های تاریخی آن منجر شد. سقف موجودی این رمز ارز معادل ۱۰ تریلیون واحد است و احتمالا ۵۰ درصد از موجودی آن در بلاک چین‌های اتریوم و اسمارت چین بایننس سوزانده شده است. در زمان نگارش این مقاله (دی ۱۴۰۰) بازار این میم کوین ارزشی معادل با ۱.۱ میلیارد دلار دارد.

فلوکی-ارزجو

تفاوت فلوکی با شیبا و دوج کوین

با وجود ارتباط این سه رمز ارز با یکدیگر، فلوکی ادعا می‌کند که قاتل شیبا و دوج کوین خواهد بود و با انقلابی در بازار به 10 پروژه ی برتر تبدیل خواهد شد. فلوکی می‌خواهد خود را از میم کوین ها جدا کرده و ارز معتبرتری از میم کوین باشد. به همین دلیل جایگاه جدیدی در بازار برای خود نام گذاری کرده که به فلوکی پلیس (flokiplace) یا جایگاه فلوکی معروف است. در زمان نوشتن این مقاله فلوکی دارای 230000 سرمایه گذار یا هولدر است.تمرکز فلوکی ساخت و گسترش یک پلتفرم سودمند برای کاربران است و قابلیت سود دهی به جامعه سرمایه گذاران این ارز وجود داشته باشد. پروژه فلوکی بر سه پایه سودمند استوار است. این سه اصل شامل: یک توکنNFT گیمینگ متاورس، یک توکن و ارزش در بازار و یک پلتفرم آموزشی است. فلوکی بر این باور است که این ارزش‌ها باعث جذب سرمایه گذاران بیشتر می‌شود.

نگاهی به نقشه راه ارز Floki Inu

در حال حاضر یک تیم متشکل از 20 متخصص در بازار رمزارزها، بازاریابی و فناوری بلاک‌چین در زمینه توسعه ارز دیجیتال فلوکی اینو فعالیت می‌کنند. استراتژی بلند مدت این تیم ایجاد یک جامعه چند میلیونی است که در قالب یک اکوسیستم مستقل و غیرمتمرکز در کنار هم فعالیت کرده و ارز Floki Inu را به جایگاه 10 ارز دیجیتال برتر در سطح بازار برسانند. برای تحقق این آرمان باید فعالیت‌های این اکوسیستم در سه بخش پیگیری شود:

 • افزایش مشارکت با سایر پروژه‌ها مانند کریپتو کارت
 • توسعه زیرساخت‌های توکن به منظور ایجاد قابلیت‌های استیکینگ و Bridge
 • راه‌اندازی پروژه‌های سه‌گانه که در بالا نام بردیم.

در همین راستا توسعه دهندگان فلوکی اینو یک نقشه راه در چهار فاز تعریف کرده‌اند که به شرح زیر است:

1. فاز یک

 • راه‌اندازی توکن
 • راه‌اندازی BSC (بایننس اسمارت چین)
 • ایجاد زیرساخت قراردادهای هوشمند
 • لیست شدن در CMC و Coingeko
 • اپنفلوئنسر مارکتینگ
 • راه‌اندازی وب سایت
 • رسیدن به 25 هزار هولدر ارز فلوکی اینو

2. فاز دو

 • بازاریابی تهاجمی
 • فعالیت‌های خیریه
 • ایجاد مشارکت‌های قدرتمند با سایر فعالان بازار
 • راه‌اندازی برنامه پاداش کاربران
 • رسیدن به 50 هزار هولدر ارز دیجیتال فلوکی

3. فاز سه

 • راه‌اندازی پروژه X
 • تعریف مشارکت‌های بزرگ و عمده در بازار
 • دستیابی به 100 هزار هولدر Floki Inu
 • برگزاری رویدادهای جهانی

4. فاز چهار

 • راه‌اندازی یک بازار کالا و توکن‌های NFT تحت عنوان FlokiPlaces
 • دستیابی به بیش از 150 هزار هولدر توکن فلوکی اینو
 • فعالیت‌های خیریه
 • همکاری با تسلا

آینده ارز دیجیتال فلوکی اینو

از آنجایی که فلوکی اینو زیر شاخه میم کوین‌ها و میم توکن‌ها است، این توکن‌ها برای باقی ماندن و ادامه رودند خود نیازمند حمایت‌های بسیار زیاد جامعه و طرفداران آن‌ها هستند و همچنین تمامی نوسانات آن نیز در گرو این حمایت‌ها است. توئیت جدید ایلان ماسک می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای اثبات این مسئله باشد. اگر بار دیگر نیز ایلان ماسک دنبال کنندگان خود را تشویق به خرید این ارز دیجیتالی کند، آشکار است که این ارز با پیشرفت بسیار چشمگیری نسبت به قبل مواجه خواهد شد و خلاف این مسئله هم در نوسانات بازار این ارز کاملا اثرگذار است.

امنیت شبکه Floki Inu

تیم پشتیبان کننده و توسعه دهنده Floki Inu ناشناس باقی مانده اند، اما اغلب اطلاعات مرتبط را در وب سایت و توییتر به اشتراک می گذارد. با این حال، فقدان هویت این سؤال را ایجاد می کند که در صورت خراب شدن چیزی چه اتفاقی خواهد افتاد. هیچ کس برای پاسخگویی وجود نخواهد داشت و احتمال سرقت وجوه وجود دارد.

این پروژه اجازه می دهد تا کارمزد تراکنش ها به طور خودکار بین دارندگان سکه توزیع شود. اگر این سیستم تغییر کند و انگیزه کمتری برای نگهداری توکن وجود داشته باشد، ممکن است در صورت فروش آن، کاهش قیمت رخ دهد. این پروژه همچنین از این طریق بودجه دریافت می کند، بنابراین تغییر می تواند منجر به کمبود بودجه برای پروژه شود.

دو توسعه‌دهنده سرکش Floki Inu کارمزد تراکنش‌ها را سرقت کردند و عرضه توکن را دستکاری کردند. آنها متعاقباً از سمت خود اخراج شدند، اما سؤالات زیادی در مورد مشروعیت پروژه ایجاد شد.

آیا ارز فلوکی اینو تاکنون هک شده است؟

ارز فلوکی اینو (Floki Inu) مورد هیچ هک خارجی قرار نگرفته است، اما توکن های دیگری مانند چین لینک (Chainlink) در گذشته هک شده و میلیون ها نفر را از دست داده اند.

با این حال، توسعه دهندگان سرکش Floki Inu یک هک داخلی ایجاد کردند که در آن توکن ها را به کیف پول خود هدایت کردند و بیش از 700000 دلار به پایان رسید. به همین دلیل، بهتر است به دنبال امن ترین روش برای ذخیره رمز ارز خود در صورت هک باشید.

ارز دیجیتال Floki Inu را از کجا بخریم؟

بیشترین حجم معاملات ارز دیجیتال Floki Inu در صرافی‌های غیر متمرکز یونی سواپ و پنکیک سواپ، و در صرافی‌های متمرکز گیت (Gate.io) و ام‌ایی‌اکس‌سی گلوبال (MEXC Global) انجام می‌شود. علاوه بر این به کاربران توصیه می‌کنیم که به هنگام خرید از این صرافی‌ها به نام و لوگو توجه داشته باشند، زیرا چندین توکن مختلف با نماد FLOKI عرضه شده است. برای پیدا کردن اطلاعات اصلی یک توکن، همیشه از یک منبع معتبر مانند کوین مارکت کپ استفاده کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
 • ×