» آموزش » پلتفرم ارز دیجیتال درو dero چیست ؟
آموزش - بررسی - کوین ها

پلتفرم ارز دیجیتال درو dero چیست ؟

2022-03-17 01199

پلتفرم ارز دیجیتال درو dero چیست ؟

DERO یک پلتفرم برنامه غیرمتمرکز با هدف عمومی، خصوصی و مقیاس‌پذیر است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های قدرتمند و غیرقابل توقف را اجرا کنند، در حالی که کاربران کنترل کامل بر دارایی‌های خود را با حفظ حریم خصوصی کامل حفظ می‌کنند.

در شبکه درو مانده حساب ها و داده ها هرگز توسط بلاک چین رمزگشایی نمی شوند. فقط صاحبان حساب می توانند اطلاعات خود را رمزگشایی کرده و به آنها دسترسی داشته باشند. به پارادایم جدید حفظ حریم خصوصی داده ها خوش آمدید.

ارزدیجیتال درو و golang

DERO از ابتدا در Golang توسعه یافته است و به طور فعال توسط توسعه دهندگان اصلی در حال توسعه است. این چنگال هیچ سکه دیگری نیست.

DERO یک پروتکل رمزگذاری شده همومورفیک است که با تراکنش های سریع و ناشناس، قراردادهای هوشمند و مدل خدمات می تواند به افراد و مشاغل در سراسر جهان خدمت کند.

پروژه DERO بستری را برای توسعه دهندگان ایجاد کرده است تا برنامه های غیرمتمرکز ایمن، باز، مقیاس پذیر و حفظ حریم خصوصی را به کار گیرند. DERO منحصر به فرد است زیرا ما امنیت و حریم خصوصی را بیش از هر چیز دیگری ارزش قائل هستیم. در نتیجه، کاربران می توانند بدون ترس از حملات رایج در سطح پروتکل و شبکه، به صورت خصوصی از طریق شبکه ما تراکنش کنند. علاوه بر این، فناوری ما در صورت لزوم شفافیت را حفظ می‌کند و با بار شبکه مقیاس‌پذیر می‌شود، که محیطی ایده‌آل برای برنامه‌های کاربردی کلاس تجاری فراهم می‌کند.

پروتکل بلاک چین رمزگذاری هم شکل DERO (DHEBP) رمزگذاری همومورفیک و یک مدل مبتنی بر حساب را برای ارائه تراکنش های فوری و همچنین امنیت و حریم خصوصی ترکیب می کند.

ماینینگ DERO Σ (سیگما) و بلوک‌های Σ از یک اجماع شبکه گسترده برای استخراج استفاده می‌کنند و همچنین به همه ماینرها برای تلاش در مقابل سیستم پاداش برنده تمام بلوک‌ها پاداش می‌دهند. همه تراکنش‌ها در همان بلوکی که در آن انجام می‌شوند تسویه می‌شوند و امکان تایید کامل فوری را فراهم می‌کنند. این ویژگی ها با هم یک حمله 51 درصدی ایجاد می کنند و بلاک چین ایمنی را دو برابر می کند.

کیف پول‌های DERO می‌توانند تنها یک تراکنش مخارج باز در یک زمان به یک یا چند آدرس داشته باشند و این از هزینه دو برابری هر حساب ارسالی جلوگیری می‌کند. این تراکنش ها در همان بلوکی که ارسال می شوند تسویه می شوند، بنابراین تراکنش های بعدی می توانند بلافاصله انجام شوند.

حریم خصوصی واقعی در زنجیره

در حالی که یک بلاک چین معمولی تمام اطلاعات مربوط به زنجیره را در متن شفاف ذخیره می کند و از مدل UTXO استفاده می کند، DERO از یک بلاک چین رمزگذاری شده منحصر به فرد با یک مدل مبتنی بر حساب استفاده می کند.

این نه تنها یک شبکه امن و خصوصی ایجاد می کند، بلکه به کاربران این امکان را می دهد که تعادل خود را بدون همگام سازی کل زنجیره بررسی کنند. کیف پول‌ها فقط باید آخرین بلوک را پرس و جو کنند تا اطلاعات موجودی خود را در عین رمزگذاری همومورفیک به دست آورند.

رمزگذاری هومورفیک نوعی رمزگذاری است که اجازه می دهد تا عملیات بر روی داده های رمزگذاری شده بدون رمزگشایی اولیه انجام شود. در اصل، عملیات را می توان بدون آشکار کردن داده های اساسی انجام داد.

این مدل بلاک چین رمزگذاری شده مبتنی بر حساب نه تنها حریم خصوصی و امنیت برتر را فراهم می کند، بلکه امکان تراکنش های فوری، تسویه تراکنش ها و اطلاعات موجودی را نیز فراهم می کند.

در سمت چپ مقایسه DHEBP و یک بلاکچین معمولی است.

پروژه DERO یک شبکه بلاک چین ساخته است که می تواند توسط میلیون ها کاربر در سراسر جهان استفاده شود. این امر امنیت شبکه را بسیار مهم می کند. ارتباطات شبکه رمزگذاری نشده خطری برای حفظ حریم خصوصی، امنیت و یکپارچگی داده ها دارد. DERO اولین پروژه بلاک چین است که از رمزگذاری TLS امضا شده برای ارتباطات شبکه خود استفاده می کند که از مشارکت کنندگان شبکه در برابر استراق سمع و دستکاری داده های شبکه محافظت می کند.

DERO همچنین از UDP برای ارتباط همتا به همتا به جای TCP استفاده می کند. این به نرم افزار Node اجازه می دهد تا اجرا شود و به رویدادهای شبکه گوش دهد، در حالی که قرار گرفتن در معرض هسته سیستم عامل را کاهش می دهد و همچنین سربار شبکه را کاهش می دهد.

تیم DERO همچنین برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ آینده را در ذهن نگه می دارد، به عنوان مثال. خدمات سازمانی که هزاران مشتری در ثانیه را مدیریت می کند. آنها به طور مداوم در حال بهبود شبکه هستند تا به این هدف دست یابند. به عنوان مثال، با شبکه رمزگذاری شده، پس از انجام معیارها، ECDSA را به جای RSA به عنوان روشی برای تولید کلید انتخاب کردند زیرا امکان تعداد بیشتری از دست دادن در ثانیه را فراهم می کند.

بدون رمزگذاری
مقایسه داده های شبکه گرفته شده از ترافیک کیف پول

این پروژه در دسامبر 2017 راه اندازی شد و شامل یک تیم از سه توسعه دهنده تمام وقت بود. اعضای اصلی تیم هر کدام بیش از یک دهه تجربه در رمزنگاری و چندین سال تجربه در توسعه بلاک چین دارند.
2018
در آوریل 2018، شبکه DERO بدون یک ثانیه قطعی به پایگاه کد Golang مهاجرت کرد. مهاجرت پایگاه کد با تعدادی از حملات پیچیده به سکه های مبتنی بر کریپتو نوت همزمان شد. تیم اصلی DERO نحوه اجرای حملات را مطالعه کرد و نوع جدیدی از بلاک چین را طراحی کرد که در برابر حملات هش‌ریت و سافت‌فورک‌های 51 درصد مقاوم است.
پروژه DERO از این فناوری جدید بلاک چین در ژوئن 2018 با نام رمز “آتلانتیس” رونمایی کرد. این پروتکل Cryptonote را با گراف غیر چرخه ای جهت دار و ضد گلوله ترکیب می کند. با این حال، اینها فقط ضد گلوله‌ها نیستند، بلکه ضد گلوله‌های موشکی هستند که منجر به بلوک‌های چند ثانیه‌ای می‌شوند. در یک محیط کنترل‌شده، شبکه آتلانتیس می‌تواند با پردازش هزار تراکنش در ثانیه به زمان بلوک‌های کمتر از سه ثانیه دست یابد. یک شبکه آزمایشی جهانی با زمان بلوک نه ثانیه ای راه اندازی شد که امکان آزمایش های گسترده فناوری جدید را فراهم می کرد.
جولای 2018 شاهد مهاجرت موفق و بی عیب شبکه DERO به پایگاه کد جدید آتلانتیس با زمان بلوک دوازده ثانیه و زمان تأیید دو دقیقه بود. این سریعترین بلاک چین مبتنی بر CryptoNote است که تا کنون با 75 تراکنش در ثانیه (اکنون 750TPS با DHEBP) مستقر شده است. زمان بلوک دوازده ثانیه نسبتا طولانی‌تری انتخاب شد تا افرادی که در مکان‌هایی با اتصال شبکه بهینه نیستند همچنان بتوانند در شبکه شرکت کنند. با بهبود زیرساخت شبکه در سراسر جهان، تیم Dero قصد دارد تا زمان بلوک را در سال‌های آینده کاهش دهد.
تیم DERO با یک فناوری جدید پیشگامانه که تا آگوست 2018 تأسیس شد، تنها هشت ماه پس از تصور، برنامه‌هایی را برای فهرست‌بندی در صرافی‌های بزرگ آغاز کرد. یک ابتکار بازاریابی جدید جسورانه در حال ایجاد است، با تمرکز اصلی بر کاربران و توسعه دهندگان حرفه ای و تجاری. یک تیم مشاوره که از جامعه گسترده تر DERO و به نمایندگی از آن تشکیل شده است، تشکیل شده است، و یک بنیاد جدید DERO که از اهداف پروژه DERO حمایت می کند، در حال تشکیل است.
2019
Stargate Release 1 با قراردادهای هوشمند کارآمد روی کریپتونوت با موفقیت به شبکه آزمایشی رفت. توسعه‌دهندگان متوجه شدند که اگرچه کریپتونوت ذاتاً خصوصی بود، هنوز جایی برای بهبود وجود دارد. توسعه دهندگان تمرکز خود را روی رمزگذاری کاملاً هم شکل تغییر دادند که امکان انجام عملیات بر روی یک مجموعه داده رمزگذاری شده را فراهم می کند. این فناوری اغلب به عنوان جام مقدس در ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و انجام آن کار کوچکی نبود، اما با وجود این، پروژه چرخید.
2020
AstroBWT یک الگوریتم استخراج CPU مقاوم در برابر ASIC/FPGA/GPU است که بر خلاف بسیاری از الگوریتم‌های استخراج CPU دیگر بر پایه اثبات‌های ریاضی است. AstroBWT یک الگوریتم برابری طلب است که می تواند بر روی CPU/GPU/FPGA و ASIC اجرا شود، با این حال با استفاده از سخت افزار اختصاصی مزیت اقتصادی چندانی ندارد. تاکنون، بسیاری از CPU های ARM ثابت کرده اند که نسبت هش به وات بهتری نسبت به پردازنده های گرافیکی بالاترین سطح دارند. استخراج در دستگاه های تلفن همراه نه تنها امکان پذیر است، بلکه نسبتاً رایج است.
پروتکل بلاک چین رمزگذاری همومورفیک DERO (DHEBP) یک پروتکل جدید انقلابی برای تراکنش‌های محرمانه مقیاس‌پذیر و اجرای قراردادهای هوشمند خصوصی است. DHEBP از ساختاری مبتنی بر حساب استفاده می کند که نیاز به اسکن بلاک چین را حذف می کند، که به کیف پول ها اجازه می دهد تا موجودی های فوری را برای کاربران فراهم کنند.
Graviton: ZFS for Key-Value Stores – Graviton یک پایگاه داده فروشگاهی منبع باز، ساده، سریع، نسخه شده، احراز هویت شده و قابل جاسازی است که به زبان Golang نوشته شده است.
تیم DERO انتشار یک طرح رمزگذاری همومورفیک منحصر به فرد (DERO-HE) و پروتکل زنجیره بلوکی کامل (DHEBP) را برای آزمایش عمومی اعلام کرد. DERO از پروتکل CryptoNote موجود به پروتکل بلاک چین رمزگذاری همومورفیک DERO خود (DHEBP) مهاجرت خواهد کرد.
2021
تیم DERO اعلام کرد که نسخه Stargate RC2 مورد انتظار ما را برای آزمایش در اختیار عموم قرار خواهد داد. Stargate یک پلت فرم برنامه غیرمتمرکز با هدف عمومی، خصوصی و مقیاس پذیر است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های قدرتمند و غیرقابل توقف را به کار گیرند، در حالی که کاربران کنترل کامل دارایی های خود را با حفظ حریم خصوصی کامل حفظ می کنند. فناوری پشت Stargate در چند سال اخیر تکامل یافته است تا بسیاری از مسائلی را که مانع از جذب گسترده فضای رمزنگاری می‌شوند، به چالش بکشد. حفظ حریم خصوصی کاربر و اطمینان از یک شبکه مقیاس پذیر الهام بخش این نسخه بود، زیرا پلتفرم قبلاً برای سرعت توسعه یافته بود.
2022
Stargate RC2 به شبکه اصلی عرضه شد.

ماینینگ DERO برای تمرکززدایی گسترده پاداش های استخراج با معرفی Σ-بلوک ها (بلوک های سیگما)، که به سادگی بلوک های کوچکتری هستند که به طور مداوم هر 1 ثانیه ساطع می شوند و به بلوک 18 ثانیه ای نهایی همگرا می شوند، کاملاً بازسازی شده است. حتی واضح تر، Σ-Blocks امکان ذخیره سازی روی زنجیره داده های استخراج را فراهم می کند، که به طور موثر DERO را به یک استخر استخراج بزرگ تبدیل می کند. هر ماینر در کل شبکه بر اساس میزان کاری که انجام داده است، جوایز استخراج دریافت می‌کند، بنابراین یک شبکه واقعاً غیرمتمرکز و توزیع جوایز ایجاد می‌کند. همچنین مدیریت ترافیک شبکه عظیم را تا حد زیادی بهبود می بخشد، جایی که هر دیمون می تواند بیش از 10000 دستگاه متصل را پشتیبانی کند و به عنوان راهی برای جمع کردن همه دستگاه های شما عمل می کند.
پیکربندی فعلی استخراج Σ به این صورت است که تمام بلوک‌های Σ هر بلوک اصلی (~ 18 ثانیه) را تسویه می‌کنند و هر 18 بلوک همه پاداش‌های استخراج را تسویه می‌کنند. روزانه 86400 بلوک پاداش وجود دارد

اگر یک ماینر 1/86400 (مجموع س-بلاک های منتشر شده روزانه) از کل هش ریت شبکه را داشته باشد، ماینر به طور احتمالی جوایزی را به طور میانگین روزانه بر اساس سهم های ارائه شده دریافت می کند. به عنوان مثال، 100 هزار ماینر روزانه پاداش دریافت می کنند. به طور مشابه، اگر یک ماینر دارای قدرت استخراج به اندازه نصف 1/86400 (یا 1/172800) باشد، ماینر هر 2 روز یک بار پاداش دریافت می کند.

برای لیستی از معیارهای سخت افزاری، لطفاً از وب سایت معیار ایجاد شده توسط انجمن ما در اینجا دیدن کنید

علاوه بر این، هر دیمون اساساً به عنوان استخر ماینینگ خود عمل می‌کند که سهام استخراج را از دستگاه‌های متصل به آن ردیابی می‌کند. خود دیمون یک کارمزد ثابت 1.6 درصدی را برای اپراتور دیمون حفظ خواهد کرد، مابقی بین تمام ماینرهایی که در آن دیمون سهمی داشته اند توزیع می شود. برای اکثر ماینرها، آنها با استفاده از دیمون خود ماینینگ می‌کنند، بنابراین تمام پاداش‌ها و هزینه‌ها محاسبه می‌شود.

ما همه را تشویق می کنیم که ماین کنند و گره خودشان را اجرا کنند!

لطفاً برای راهنمای کامل در مورد نحوه استخراج DERO و نحوه اجرای یک گره کامل، روی زیر کلیک کنید

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

تعداد دیدگاهها: 1

  1. Kendrick

    Your blog is always a great source of knowledge and inspiration. Thanks for sharing your thoughts and ideas.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×