» کوین ها » ارزدیجیتال STAMP
ارزجو| معرفی ارز
کوین ها

ارزدیجیتال STAMP

2024-06-05 1010

درباره STAMP

STAMPS: پروتکلی برای ذخیره تصاویر در زنجیره در خروجی های تراکنش به صورت غیرقابل تغییر در بیت کوین توجه مهم: STAMPS یک پروتکل BLOCKCHAIN-AGNOSTIC است. برای قوانین خاص پروژه مهرهای بیت کوین، لطفاً از:

ذخیره سازی «هنر در بلاک چین» به عنوان روشی برای دستیابی به ماندگاری اغلب در دنیای NFT یک نام اشتباه است. اکثر NFTها صرفاً نشانگرهای تصویری برای میزبانی متمرکز یا ذخیره شده در زنجیره در داده های شاهد قابل هرس هستند. ما روشی را برای جاسازی داده‌های تصویر با فرمت base64 با استفاده از خروجی‌های تراکنش به شیوه‌ای جدید پیشنهاد می‌کنیم.

ابزاری که از طریق آن به این امر دست می‌یابد، رمزگذاری محتوای باینری تصویر در یک رشته base64، قرار دادن این رشته به عنوان پسوند STAMP: در کلید توضیحات تراکنش، و سپس پخش آن با استفاده از پروتکل Counterparty در دفتر کل بیت‌کوین است. طول رشته به این معنی است که Counterparty به‌طور پیش‌فرض، داده‌ها را به‌جای استفاده از OP_RETURN محدود (و قابل هرس کردن) به خروجی‌ها تقسیم می‌کند. با انجام این کار، داده ها به گونه ای حفظ می شوند که هرس کردن از یک فول گره غیرممکن است، و داده ها به طور تغییرناپذیر برای همیشه حفظ می شوند.

با توجه به هزینه نگهداری داده ها به این روش، راهنمایی زیر را پیشنهاد می کنیم: پیکسل 24×24، PNG با عمق 8 رنگ یا GIF. محدودیت های این “بوم” برای هنر پیکسل ایده آل است. به طور خاص، CryptoPunks از وضوح 24×24 پیکسل استفاده می کند.

STAMPS بر اساس مهر زمانی تراکنش شماره گذاری می شود. این برای اطمینان از اینکه فهرست STAMPS به ترتیب زمانی مرتب شده است. اولین STAMP اولین تراکنش خواهد بود که شامل رشته STAMP: با یک رشته معتبر base64 که در کلید توضیحات ضمیمه شده است و غیره است. تراکنش با رشته base64 نامعتبر یا غیرقابل رمزگشایی به عنوان STAMP در نظر گرفته نمی شود. شماره STAMP از صفر شروع می شود و به طور نامحدود ادامه می یابد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع مورد استفاده در ارزجو

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×