» بررسی » OpenSea پشتیبانی از استاندارد درآمد قابل برنامه ریزی ERC-721C را فعال می کند
بررسی

OpenSea پشتیبانی از استاندارد درآمد قابل برنامه ریزی ERC-721C را فعال می کند

2024-04-12 1028

پلت فرم معاملاتی توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT) OpenSea پشتیبانی از استاندارد توکن ERC-721C را اضافه کرده است که به سازندگان اجازه می‌دهد حق امتیاز را تنظیم و اجرا کنند.

طبق اعلامیه 2 آوریل ، سازندگان در OpenSea اکنون می توانند درآمد خود را با یک کلیک اعمال کنند. ERC-721C که در ماه می گذشته توسط شرکت بازی‌های بلاک چین Limit Break اختراع شد، مشکل تجارت شستشوی NFT را با استاندارد کردن شرایط انتقال توکن، مانند حق امتیاز، در همه کانال‌ها حل می‌کند. قبل از اختراع، کاربران به راحتی می‌توانستند از کمیسیون‌های حق امتیاز سازندگان در بازارهای ثانویه، مانند OpenSea و Blur، با انتقال NFT‌ها از طریق کیف پول‌های خودسرپرستی یا حتی سایر بازارهای NFT که الزامات حق امتیاز سازندگان را رعایت نمی‌کنند، دور بزنند. 
لیمیت بریک در یک پست مدیوم توضیح داد : «در درازمدت، این امکان ایجاد انگیزه برای تجارت بدون کارمزد و حق امتیاز اختیاری با airdrops را فراهم کرد، و به طور موثر توکن‌هایی را که غیرقابل تعویض هستند به پراکسی برای توکن‌های قابل تعویض تبدیل کرد.» معامله‌گران با شستن NFT‌ها در میان کیف پول‌های خودشان، تشویق به کشاورزی توکن‌ها شدند که برای صنعت NFT بد است.
همانطور که توسعه دهندگان OpenSea گفته اند، سازگاری برای ERC-721C تنها با ارتقای Dencun در 13 مارس در شبکه اتریوم فعال شد. پلتفرم اعلام کرد: «اگر درآمدهای سازنده خود را طبق مراحل بالا اعمال کنید، فروش فقط در OpenSea و سایر بازارهایی که توسط پردازشگر پرداخت LimitBreak پشتیبانی می‌شوند، پشتیبانی می‌شود. پس از استقرار قرارداد ERC-721C در OpenSea، سازندگان همچنان می‌توانند آثار هنری دیجیتال خود را به صورت دستی در بازارهای دیگر فهرست کنند، اما OpenSea همچنین با کمترین حق امتیاز موجود در سایر پلت‌فرم‌های تعیین‌شده توسط سازنده مطابقت خواهد داشت.
این ویژگی همچنین با OpenSea’s Seaport 1.6 سازگار است که NFT ها را فقط تحت شرایط خاصی مانند تغییر ابرداده در واکنش به حجم فروش برنامه ریزی می کند. اگرچه تا حد زیادی به صلاحدید سازنده آن است، حق امتیاز NFT معمولاً بین 2.5٪ تا 10٪ در هر فروش متغیر است. 10 مجموعه برتر NFT از زمان آغاز به کار بیش از 345 میلیون دلار حق امتیاز  کسب کرده اند .

مطالب مرتبط:  NFT ها مانند کلوپ های شبانه هستند، کریپتو یک دین ناپایدار است

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×