» آموزش » توکن لند و استیت توکن در دیسنترالند
آموزش - توکن ها

توکن لند و استیت توکن در دیسنترالند

2022-02-10 10380

توکن لند (LAND) و استیت توکن (State Token) در دیسنترالند

دیسنترالند در واقع چیست؟ دیسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی سه بعدی است که توسط بلاک چین اتریوم طراحی شده است. پلتفرم مجازی کاربر پسند و در دسترس همه است. می‌توانید برنامه‌ها یا محتوای خود را که بر اساس  غیرمتمرکز ساخته شده‌اند، بسازید، ایجاد کنید، تجربه کنید و کسب درآمد کنید. MANA تنها در کمتر از یک دقیقه 26 میلیون دلار از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) به دست آورده است. تقریباً 40٪ از توکن های MANA به طور عمومی فروخته شد و 60٪ توکن های باقی مانده به طور مساوی در بین بنیاد دیسنترالند توزیع شد.

کاربران دیسنترالند می توانند با استفاده از توکن ها عملیات مختلفی را انجام دهند. دو نوع توکن و وجود دارد:

MANA: این رمزارز مبتنی بر Erc20 قابل تعویض بومی است که تعاملاتی مانند خرید، فروش زمین و خدمات مختلف در سرزمین غیرمتمرکز را تسهیل می‌کند.

LAND: یک NFT برای داشتن یک قطعه زمین 24×24 متری که نشان دهنده املاک دیجیتال است. قبل از بحث در مورد پیش‌بینی قیمت احتمالی در مورد میزان سرمایه‌گذاری بالقوه و سودآور در توکن‌های LAND یا MANA؟

زمین رایگان دیسنترالند
 

بازی دسنترالند از اجزا، آیتم و قطعات مختلفی تشکیل شده است. این آیتم‌ها می‌توانند شامل لباس، آثار کلکسیونی و زمین‌های بازی باشند. به هر آیتم در بازی لند گفته می‌شود. کاربران می‌توانند لندهای مختلف را جمع‌آوری کرده و در کیف پول متصل به بازی نگهداری کرده و یا در بازی با سایر بازیکنان مبادله کند. لند بر اساس استاندارد ERC-721 تولید شده و یک توکن NFT است. هر لند نماینده یک قطعه از بازی بوده و برای مالک آن حق دو هزار رأی را در تصمیم‌گیری‌های سازمان دسنترالند ایجاد می‌کند.

اگر کاربری چند لند کنار هم داشته باشد می‌تواند آن‌ها را به یک استیت توکن متصل کرده و تعداد حق رای خود را به تعداد کل لندهای موجود در بازی افزایش دهد. استیت توکن هم مثل لند بر اساس استاندارد ERC-721 تولید شده است. این دو توکن را نمی‌توان از صرافی‌ها خریداری کرد و صرفا در درون بازی معامله و یا جمع‌آوری می‌شوند.

در بازی دیسنترالند فعالیت داشته باشند. در مجموع  ۹۰٬۰۰۰ عدد توکن لند وجود دارد.این توکن‌ها قابل خریدوفروش نیز هستند. Land در لغت به‌معنی زمین است. در این بازی نیز توکن‌هایی که مالکیت زمین‌های مجازی را نشان می‌دهند، Land نام‌گذاری شده‌اند.

حال این سوال پیش می آید که آیا می توانید در 5 سال آینده بگویید؟ قبل از رسیدن به 10000 دلار توانستید Eth را دریافت کنید. سخنان پایانی از طرفداران دیسنترالند دیسنترالند کاملاً چشمگیر است و قول می دهد پتانسیل بی نهایتی را در اختیار داشته باشد. این ما را به تعجب وا می دارد که چرا واقعیت مجازی سه بعدی در بین سرمایه گذاران، VC، کارآفرینان، توسعه دهندگان و گیمرها مورد توجه قرار گرفته و در اوج روندهای روزانه قرار دارد. از شما می پرسم چرا نه؟ دیسنترالند بهترین فضای جایگزین است زیرا ما تقریباً همه چیز را در واقعیت فعلی خود روی زمین اشباع کردیم. به همین دلیل است که یا خود را برای کشف سیارات جدید برای منابع آماده می کنیم. یا برای فرار از بلایای گرمایش جهانی حرکت می کنیم یا دنیای مجازی بهتری را ایجاد می کنیم تا دوباره از صفر شروع کنیم و فرصت های جدیدی برای نسل های جوان ایجاد کنیم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×