» آموزش » بهترین صرافی های ایرانی کدام است و مقایسه بهترین صرافی های رمزارز ایرانی
بهترین صرافی های رمزارز ایرانی
آموزش - بررسی

بهترین صرافی های ایرانی کدام است و مقایسه بهترین صرافی های رمزارز ایرانی

2022-03-21 12355

انتخاب یکی از بهترین صرافی های ایرانی برای انجام معاملات و نگهداری کوتاه مدت دارایی‌های دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربران در انتخاب بازارهای معاملاتی مناسب برای ورود به فضای کریپتوکارنسی، از خود می‌پرسند که کدامیک از صرافی های ایرانی برای خرید و فروش رمز ارزها مناسب است؟ کارمزد کدام صرافی کمتر است؟ کدام از امنیت بالایی برخوردار است؟ کدام صرافی تعداد کوین ها و توکن های بیشتری دارد؟کدام یک در واریز تتر سرعت عمل بیشتری دارند؟

از نظر ساختاری صرافی‌ها به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند:

۱. صرافی متمرکز: این صرافی‌ها به‌عنوان یک طرف معامله و یا یک شخص ثالث بین خریدار و فروشنده قرار می‌گیرند. از آنجا که آنها توسط یک نهاد مرکزی اداره و کنترل می‌شوند، قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به سایر صرافی‌ها دارند. از جمله شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های متمرکز می‌توان به بایننس، کوین بیس و FTX اشاره کرد. تقریباً ۹۹ درصد تمام تراکنش‌های ارز دیجیتال از طریق صرافی‌های متمرکز انجام می‌شود.

۲. صرافی غیرمتمرکز: این صرافی‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که تراکنش‌های همتا به همتا را بدون نیاز به شخص ثالث یا واسطه انجام دهند. به دلیل برخی مسائل از جمله تایید هویت و یا کارمزد بالاتر در صرافی‌های متمرکز، برخی کاربران معامله در این گونه بسترها را ترجیح می‌دهند. این صرافی‌ها دارای هیچ گونه دفتر یا ساختمان مرکزی نیستند و به صورت غیرمتمرکز اداره می‌شود. بسترهایی مانند یونی سواپ و پنکیک سواپ نمونه‌هایی از پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز هستند.

مزایا و معایب صرافی‌های متمرکز

مزایا و معایب صرافی های متمرکز

۱. کاربر پسند

صرافی‌های متمرکز به سرمایه‌گذاران مبتدی روشی آشنا و دوستانه را برای معامله و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال معرفی می‌کنند. برخلاف پیچیدگی کیف پول‌های کریپتویی و پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز، کاربران این گونه صرافی‌ها قادرند به راحتی  وارد اکانت خود شده، موجودی‌شان را مشاهده و از طریق اپلیکیشن یا وب‌سایت، تراکنشی را انجام دهند.

۲. قابل اعتماد

صرافی‌های متمرکز از لایه‌های امنیتی بیشتری برخوردارند و قابلیت اطمینان بالاتری را در مورد نحوه معاملات به کاربران ارائه می‌دهند.

۳. خطر هک شدن

در صرافی متمرکز به دلیل تمرکز سرمایه در یک نهاد واحد، آنها معمولاً  اهداف جذابی برای هکرها هستند. نمونه‌ای از چنین حادثه‌ای صرافی Mt.Gox است که زمانی بزرگ‌ترین شرکت مبادلات رمزارزها در جهان بود، اما به دلیل سرقت ۸۵۰ هزار بیت کوین ورشکست شد.

۴. کارمزد معاملات

صرافی‌های متمرکز اغلب برای ارائه خدمات خود، کارمزد تراکنش‌ بالاتری در مقایسه با صرافی‌های غیرمتمرکز دریافت می‌کنند که این برای معاملات با حجم بالا می‌تواند تا حدودی چشمگیر باشد.

مزایا و معایب صرافی‌های غیرمتمرکز

مزایا و معایب صرافی های غیرمتمرکز

۱. کاهش خطر هک

کاربران صرافی‌های غیرمتمرکز نیازی به انتقال دارایی خود به شخص ثالث ندارند و هر فرد با در اختیار داشتن کلید خصوصی خود، حافظ دارایی‌اش است. بنابراین دیگر خطر هک شدن یک شرکت یا سازمان وجود ندارد.

۲. جلوگیری از دستکاری بازار

صرافی‌های غیرمتمرکز به دلیل ماهیت همتا به همتای آنها، از دستکاری بازار جلوگیری و از کاربران در برابر معاملات جعلی و پولشویی محافظت می‌کنند.

۳. ناشناس بودن

کاربران صرافی‌های غیرمتمرکز به تایید هویت (KYC) نیازی ندارند و سطح بالاتری از  حریم خصوصی و ناشناسی را تجربه می‌کنند.

۴. پیچیدگی

کاربران صرافی‌های غیرمتمرکز باید کلیدها و رمز عبور کیف پول خود را به‌خاطر بسپارند، در غیر این صورت دارایی آنها برای همیشه از دست می‌رود و قابل بازیابی نیست. این صرافی‌ها برخلاف بسترهای متمرکز که فرایند راحت‌ و کاربرپسندی را اریه می‌دهند، از کاربران می‌خواهند که اصول معامله را یاد گرفته و با آن آشنا شوند.

۵. عدم پشتیبانی از فیات

صرافی‌های غیرمتمرکز از قابلیت معامله ارزهای فیات با رمزارزها پشتیبانی نمی‌کنند و این باعث می‌شود آنها برای کاربران تازه‌وارد و افرادی که فقط ارز فیات دارند، گزینه مناسبی نباشند.

۶. حجم نقدینگی کم

حدود ۹۹ درصد از تراکنش‌های کریپتو توسط صرافی‌های متمرکز انجام می‌شود. بنابراین به دلیل کمبود حجم نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز،  زمان انجام معاملات در آنها طولانی‌تر است.

در انتخاب یک صرافی رمز ارز باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بهترین صرافی های رمزارز ایرانی

کدام یک از صرافی های ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال مناسب است؟ برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا این سوالات را از خود می‌پرسیم:

کدام صرافی از امنیت بالایی برخوردار است؟ آیا می‌توان به اطلاعات آن اعتماد کرد؟

کدام صرافی ارزان‌تر است و بازارهای مناسب‌تری دارد؟ کار کردن با آن چقدر راحت است؟

هر کدام از این موارد در دل خود سوالات بیشتری را شامل می‌شوند. بنابراین در این پژوهش در 10 دسته بندی که هر کدام پارامترهای مختلفی را بررسی می‌کنند، به مقایسه صرافی‌ها پرداخته شده است. ممکن است برای یک کاربر تعداد رمزارزهای پشتیبانی شده اولویت داشته باشد و برای شخص دیگری انتقال راحت‌تر رمزارزها از اهمیت بالاتری برخوردار باشد. همچنین این سوال پیش می‌آید که آیا این صرافی مطمئن است؟ امنیت دارد؟

معرفی و بهترین صرافی های ایرانی 

بهترین صرافی های رمزارز ایرانی

10 تا از سایت‌ها و بهترین صرافی های ایرانی ارز دیجیتال در بازار کریپتو کارنسی‌ از اعتبار و شهرت برخوردار هستند. این صرافی ها شهرت خود را از میزان امنیت، رضایت کاربران و کیفیت خدمات خود، بدست آورده‌اند. در ادامه هر یک را نام برده و به ذکر ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

1- صرافی ایرانی رمزینکس

بهترین صرافی های ایرانی

 

صرافی دیجیتال ایرانی رمزینکس از اولین‌های ارزهای دیجیتال در ایران است. امنیت تراکنش‌ها و دارایی‌های شما در رمزینکس برعهده نخبه‌های دانش‌آموخته از دانشگاه شریف است. با ورود به رمزینکس، تمامی دارایی‌های شما در کیف پول اختصاصی این صرافی به طریق سرد در بالاترین سطح امنیتی ممکن، نگهداری خواهد شد. امکانات و خدمات رمزینکس عبارتند از:

 

اپلیکیشن قابل نصب در موبایل

کیف پول اختصاصی و امن

بازار معاملاتی 24 ساعته

پشتیبانی از 22 رمز ارز

پشتیبانی 24 ساعته

2- صرافی تبدیل

بهترین صرافی های ایرانی

صرافی تبدیل از جمله صرافی های ارز دیجیتال ایرانی است که به منظور خرید و فروش و انتقال رمز ارزها ایجاد شده است. این صرافی دارای دو مارکت بوده و امکان خرید ارز دیجیتال را هم با تتر و هم با تومان فراهم کرده است. در این صرافی شما هم می‌توانید به صورت همتا به همتا مانند بازار بورس با معامله‌گران دیگر معامله کنید و هم به صورت آنی از خود صرافی ارز بخرید را به آن بفروشید.

امکانات و خدمات صرافی تبدیل عبارتند از:

کد معرف: در صورتی که دوستان شما با دعوت شما به صرافی تبدیل بپیوندند، مبلغی به عنوان پاداش به شما پرداخت می‌شود.

پشتیبانی قوی: یک تیم حرفه‌ای به صورت 24 ساعته پاسخگوی کاربران هستند.

دریافت مشاوره: امکان دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص تیم تبدیل وجود دارد.

ساخت کیف پول: کاربران می‌توانند یک کیف پول در صرافی برای خود ایجاد کنند.

پشتیبانی از ارزهای متنوع: کیف پول صرافی تبدیل از ارزهای دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند.

تبادل با صرافی بایننس: امکان نقل ‌و انتقال با صرافی بایننس بدون پرداخت هزینه اضافی فراهم ‌شده است.

ترید ارزهای دیجیتال: خرید و فروش آنی و در لحظه تمام ارزهای ‌دیجیتال در صرافی تبدیل امکان‌پذیر‌ است.

ابزارهای حرفه‌ای ترید: ابزارهای حرفه‌ای مدیریت ریسک مانند استاپ لاس در این صرافی موجود ‌است.

ارائه تحلیل: صرافی تبدیل تحلیل‌های حرفه‌ای به کاربران ارائه می‌دهد.

انتقال تتر به صرافی کوینکس: امکان خرید تتر و انتقال آن به صرافی کوینکس فراهم شده است.

3- صرافی ارز دیجیتال ارزپایا

بهترین صرافی های ایرانی

صرافی ارز دیجیتال ارزپایا، یکی از قدیمی ترین صرافی های ایرانی و پلتفرمی امن و بدون واسطه برای معاملات ارزهای دیجیتال است. ارزپایا فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ شروع کرده و در سال ۱۳۹۷، از وب سایت خود رونمایی کرد. این صرافی، کار خود را با تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال برتر آغاز کرد اما رفته رفته بر تعداد ارزها و کیفیت خدمات آن افزوده شد. هم‌اکنون، بازار معاملاتی ارزپایا، امکان انجام معاملات بدون واسطه ارزهای دیجیتال مطرح را در دو بازار تتری و تومانی فراهم آورده است. نکته مثبت قابل توجه در مورد این صرافی، برداشت آنی و بدون تاخیر رمزارزهاست.
تسویه ریالی در صرافی ارزپایا برای حساب‌های بانک ملت زیر یک ساعت و برای سایر بانک‌ها، در سیکل پایا انجام می‌شود. همچنین نرخ کارمزدهای صرافی ارزپایا منطقی است و سود کاربران را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. ویژگی ها و امکانات صرافی آنلاین ارزپایا عبارتند از:
– ثبت رسمی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (شماره ثبت 14481)
– اپلیکیشن موبایل
– کارمزد 0.002 برای تمامی معاملات
– کیف پول امن و اختصاصی برای هر کاربر
– ذخیره دارایی کاربران بصورت ترکیبی از کیف پول های سرد و گرم برای تامین امنیت کیف پول ها
– پشتیبانی 24 ساعته از طریق تلفن، تیکت و چت آنلاین
– احراز هویت زیر 1 ساعت حتی در روزهای تعطیل
– سیستم کسب درآمد از معاملات دوستان (با قابلیت تنظیم سود از 0 تا 30 درصد برای معرفی کننده و معرفی شونده)
– برداشت آنی و بدون تاخیر رمزارزها (ارسال ارزها به شبکه بلاکچین زیر 5 دقیقه)
– تسویه ریالی زیر 1 ساعت برای حساب بانک ملت

4- صرافی ارز دیجیتال ایرانی بیت 24

بهترین صرافی های ایرانی

بیت 24 یکی از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی است که هدف خود را حذف واسطه‌ها معرفی می‌کند. در سایت بیت 24 می‌توانیم با ریال به ترید ارزهای دیجیتال بپردازیم. برخلاف سایر صرافی‌هایارز دیجیتال، صرافی بیت 24 در هنگام انجام معاملات، واریز و برداشت رمزارز هیچ کارمزدی را از کاربران خود دریافت نمی‌کند. تنها کارمزد دریافت شده مربوط به هزینه‌های شبکه بلاک چین است.

ویژگی های صرافی بیت 24

 • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال محبوب مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش و تتر
 • نمایش قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال
 • احراز هویت الزامی به منظور جلوگیری از تخلف
 • امکان واریز و برداشت ریالی
 • درصد مشارکت کاربر از درآمدزایی
 • تخفیف به کاربران به تناسب سطح کاربری
 • 500 هزار تومان، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در بیت 24
 • 50 میلیون تومان، حداکثر مبلغ سرمایه‌گذاری

نقطه ضعف بیت 24

 • نداشتن کیف پول نرم افزاری
 • عدم دسترسی به ابزارهای تحلیل قیمت ارزهای مختلف
 • نداشتن اپلیکیشن موبایل نسخه ios
 • نداشتن نرم افزار نسخه دسکتاپ
 • فاقد امکان معاملات مارجین و فیوچرز

5- صرافی نوبیتکس

بهترین صرافی های ایرانی

نوبیتکس از معروف‌ترین صرافی های ایرانی ارز دیجیتال به شمار می‌رود. سایت خرید و فروش ارز دیجیتال نوبیتکس در سال 1396 ایجاد شد. امکانات و خدمات این صرافی عبارتند از:

کیف پول اختصاصی امن ( با قابلیت نگهداری آفلاین رمز خصوصی که کیف پول شما را در مقابل هک ایمن خواهد کرد.)

دارای اپلیکیشن معاملاتی قابل نصب در موبایل

امکان پرداخت با کارت‌های عضو شتاب

امکان خرید و فروش با ریال

پشتیبانی از 12 رمز ارز

کارمزد رقابتی

بازار 24 ساعته

6- صرافی ایرانی والکس

بهترین صرافی های ایرانی

 

جالب است بدانید تیم این صرافی دیجیتال ایرانی ، متشکل از جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف است. این سایت از تایید هویت دو عاملی استفاده می‌کند و قواعد محکمی برای تامین امنیت سایت در نظر گرفته شده است. امکانات و خدمات والکس عبارتند از:

 

پشتیبانی در هفت روز هفته و 18 ساعته

ایجاد اپلیکیشن قابل نصب در موبایل (به زودی)

پشتیبانی از 6 رمز ارز

رابط کاربری آسان

امنیت بسیار بالا

 

 صرافی ارز دیجیتال ایرانی آبان تتر

بهترین صرافی های ایرانی

آبان تتر به دلیل طریقه استفاده راحت و تعداد بالای کاربران، توانسته یک بستر مناسب برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال فراهم کند. این صرافی فعالیت خود را از عرضه تتر آغاز و سپس ارزهای دیگری را نیز به لیست خود اضافه نمود. امروزه سایت آبان تتر بیش از 100 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند.

ویژگی های صرافی آبان تتر

کیف پول نرم افزاری

ارائه قیمت لحظه‌ای ارزها

تنوع ارزهای دیجیتال

امکان واریز و برداشت ریالی

درصد مشارکت کاربر از درآمدزایی

نقطه ضعف آبان تتر

اپلیکیشن موبایل ندارد.

8- صرافی ارز دیجیتال ایرانی اوکی اکسچنج

بهترین صرافی های ایرانی

صرافی اوکی اکسچنج در سال 1396 فعالیت خود را در حوزه رمز ارزها شروع کرد. صرافی اوکی اکسچنج در راستای فراهم کردن بستری ایمن برای کلیه مردم در راستای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال و کسب سود در این حوزه تلاش می‌کند. در واقع، این صرافی سعی کرده است با وجود تمام تحریم ‌هایی که علیه کاربران ایرانی در صرافی های خارجی وجود دارد، خدماتی را به مردم ارائه دهد و راهی برای پیشرفت آنها باز کند.

نکته قابل توجه اینکه؛ علاوه بر امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف در این صرافی ، کارمزد کم، قیمت و تغییرات لحظه‌ای ارزهای دیجیتال از مزایای این صرافی می‌باشد.

خدمات صرافی اوکی اکسچنج 

پشتیبانی از بیش از 15 رمز ارز

ارائه خدمات به بیش از 400 هزار کاربر

ارائه دو سامانه مجزا (اوکی اکسچنج و اوکی اکسچنج تریدر)

کارمزد کم

پشتیبانی قوی

امکان مبادله ارز دیجیتال به ریال، ریال به ارز دیجیتال و ارز دیجیتال به ارز دیجیتال

امکان واریز ریالی تا سقف 15 میلیون تومان در روز

ایجاد بستر معامله همتا به همتا و بدون واسطه

9- صرافی ارز دیجیتال ایرانی بیت پین

بهترین صرافی های ایرانی

صرافی بیت‌پین به منظور ایجاد تجربه‌ی کاربری مناسب، از جدید‌ترین ابزار و تکنولوژی‌های بازار استفاده کرده است. این صرافی با هدف فراهم‌سازی بستر معاملاتی ایمن و قابل اعتماد برای کاربران ایرانی در سال 1399 راه‌اندازی شد. bitpin محصول شرکت سنا ایمن مبادله است که به جرات می‌توان گفت یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت مالی و سرمایه‌گذاری و حقوقی می‌باشد. تیم موسس صرافی بیت پین عبارتند از: امیرحسین مردانی، اسمعیل ثنایی، علی جهانی، عرفان لاجوردی و حسین بندبنی بوده و دفتر اصلی آن نیز واقع در تهران است.

ویژگی های صرافی بیت پین

ارائه ابزارهای حرفه‌ای معاملات

پشتیبانی بیش از 250 رمز ارز

الزام احراز هویت یکپارچه

پشتیبانی و پاسخگویی 24 ساعته

امکان مشاهده لحظه‌ای قیمت‌ها

معاملات جفت ارزهای متنوع

احراز هویت فقط در 30 دقیقه

امکان معاملات حضوری با پشتیبانی ۲۴ ساعته

 

 

در انتخاب بهترین صرافی های ایرانی به موارد بالا توجه کنید و ریسک خود را به پایین ترین میزان ممکن خود برسانید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00

تعداد دیدگاهها: 2

 1. نادر عظیمی

  سلام لطفا از سایت ارزفی هم مطلب بذارید هم تعداد ارزهایی بالایی دارد و هم مارکت حرفه ای با بیش از 330 ارز دارد مارکت حرفه ای و تبدیل هم نیازی به احراز هویت ندارد و فقط در صورت خرید با ریال یا فروش و دریافت ریال نیازمند احراز هویت میباشد با تشکر

 2. فاطیما

  سلام، من با چنج کن کار میکنم، 300 رمزارز رو بدون محدودیت ساپورت میکنه، آپشم عالیه… به نظر من جز بهتریناست اما شما ذکر نکردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
 • ×