» کوین ها » ارزدیجیتال پروتکل FIO
ارزجو| معرفی ارز
کوین ها

ارزدیجیتال پروتکل FIO

2024-06-05 009

درباره پروتکل FIO

پروتکل FIO (FIO) یک راه حل قابلیت استفاده غیرمتمرکز و منبع باز است که با جایگزین کردن آدرس های کیف پول پیچیده با یک Crypto Handle در قالب username@domain، تراکنش های ارزهای دیجیتال را آسان تر می کند. از FIO Crypto Handles می توان برای ارسال، دریافت، درخواست و امضای هر نوع تراکنش ارز دیجیتال به راحتی ارسال ایمیل استفاده کرد.

ماموریت پروتکل FIO این است که با از بین بردن فرصت خطای انسانی هنگام تراکنش با آدرس های کیف پول رشته ای طولانی در بلاک چین ها و انواع شبکه، استفاده از ارزهای دیجیتال را در هر نوع توکن و سکه آسان کند. FIO با هر نوع برنامه غیرمتمرکز ادغام می شود و دارای یک اکوسیستم شریک رو به رشد با بیش از 75 کیف پول، صرافی، بازار، پردازنده های پرداخت، و پلتفرم های بازی است – از جمله برنامه خانگی خود، FIO Dashboard .

نکات برجسته پروتکل FIO عبارتند از:

  • FIO ($FIO) توکن ابزاری بومی است که برای کارمزد تراکنش ها و حاکمیت در بلاک چین DPoS بومی پروتکل FIO، زنجیره FIO استفاده می شود.

  • Wrapped FIO ($WFIO) یک نسخه توکن شده از توکن بومی FIO است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود . $WFIO توسط $FIO با نسبت 1:1 پشتیبانی می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد نقدینگی را بین شبکه‌های FIO و ETH به صورت غیرمتمرکز و مستقل منتقل کنند. $WFIO با استانداردهای ERC-20 مطابقت دارد و می تواند به طور کامل در اکوسیستم اتریوم ادغام شود.

  • FIO Crypto Handles نام‌های کیف پول قابل خواندن برای انسان (username@domain) هستند که می‌توانند به چندین آدرس کیف پول عمومی نگاشت شوند و برای جایگزینی آدرس‌های کیف پول عمومی هنگام ارسال، دریافت، درخواست یا امضای هر نوع ارز دیجیتال استفاده شوند. FIO Crypto Handles NFT های تودرتویی هستند که توسط کلیدهای خصوصی در زنجیره FIO ایمن شده اند و قابلیت های مالکیت و نقشه برداری توسط دارنده کلید خصوصی کنترل می شود. آنها هیچ کارمزد تمدید ندارند و با بسته اولیه 100 تراکنش ارائه می شوند.

  • دامنه‌های FIO به کاربران اجازه می‌دهند تا دسته رمزنگاری FIO خود را با انتهای دامنه @ (username@coinmarketcap) کاملاً سفارشی کنند. دامنه های FIO NFT هایی هستند که توسط کلیدهای خصوصی در زنجیره FIO ایمن می شوند و همچنین می توانند روی Polygon به عنوان توکن های ERC-721 برای تجارت در بازارهای NFT مانند OpenSea و Rarible قرار بگیرند.

  • درخواست‌های FIO به کاربران اجازه می‌دهد تا درخواست‌های پرداخت ارز دیجیتال را با استفاده از FIO Crypto Handles، مشابه درخواست‌های PayPal و Venmo آغاز کنند. هنگامی که کاربران درخواست FIO را به عنوان گیرنده پرداخت آغاز می کنند، درخواست با ابرداده (مثلا نوع ارز، مقدار) رمزگذاری شده با استفاده از مبادله کلید Diffie-Hellman در زنجیره ذخیره می شود و تنها پرداخت کننده – در اطلاعیه خود از یک درخواست پرداخت معلق – می تواند آن را ببیند. جزئیات کامل درخواست سپس پرداخت کنندگان می توانند درخواست FIO را تأیید یا رد کنند.

  • FIO Data ابرداده تراکنش است که از تجارت غیرمتمرکز با فعال کردن ذخیره امن داده های تراکنش در زنجیره پشتیبانی می کند. این ابرداده با استفاده از مبادله کلید Diffie-Hellman رمزگذاری می شود و می توان از آن برای افزودن اطلاعات اضافی به تراکنش ها در قالب یادداشت، ابرداده زنجیره بلوکی یا جزئیات تراکنش ساختاریافته (مانند شناسه سفارش، شماره فاکتور) استفاده کرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع مورد استفاده در ارزجو

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×