» کوین ها » ارزدیجیتال دریاچه دیتا
ارزجو| معرفی ارز
کوین ها

ارزدیجیتال دریاچه دیتا

2024-06-05 1010

درباره دریاچه دیتا

با آنلاین شدن هوش مصنوعی پزشکی، یادگیری ماشینی و سایر ابزارهای مبتنی بر داده، علم پزشکی در آستانه انقلابی در درمان های جدید و بهتر است. این ابزارها با کمک به یافتن درمان بیماری‌ها، تشخیص زودهنگام و دقیق‌تر، شناسایی داروها و درمان‌های جدید و موارد دیگر، پتانسیل باورنکردنی برای نجات جان انسان‌ها دارند.

با این حال، مسئله برای محققان در وهله اول دسترسی اخلاقی به داده های پزشکی و اطمینان از کیفیت بالا و بدون تعصب است. تا به حال، داده های پزشکی در مراکز مراقبت های بهداشتی قفل و تکه تکه شده بودند، بدون هیچ راه آسان یا حتی قانونی برای به اشتراک گذاری داده ها. حتی مشکل‌سازتر، عدم نمایش در اکثر مجموعه‌های داده‌های پزشکی موجود است که سوگیری را در نتایج الگوریتم‌ها و برنامه‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند، معرفی می‌کند. راه‌حلی برای این مشکلات به علم پزشکی کمک می‌کند تا سال‌های نوری جلوتر بپرد و می‌تواند امید و پایانی بر رنج میلیون‌ها – یا حتی میلیاردها – در سراسر جهان باشد. در دریاچه داده، ما در حال راه اندازی چنین راه حلی هستیم.

Data Lake که در سال 2019 توسط پزشکان Wojciech Sierocki و Ligia Kornowska تأسیس شد، یک استارت‌آپ با بودجه اتحادیه اروپا است که یک سیستم اهدای داده‌های پزشکی جهانی مبتنی بر فناوری بلاک چین را با حفظ حریم خصوصی و رضایت آگاهانه به عنوان ستون‌های اساسی ایجاد می‌کند. سیستم ما به افراد اجازه می‌دهد تا با استفاده از داده‌های پزشکی خود به روشی ایمن، آسان و خصوصی موافقت یا لغو کنند، در حالی که مجموعه داده‌های بزرگی را ارائه می‌کند که تحقیقات علمی و مطالعات پزشکی را متحول می‌کند. ما یکی از معدود پروژه‌هایی هستیم که راه‌حل‌های دنیای واقعی را بر اساس قوانین اروپایی مانند GDPR، قانون حاکمیت داده (DGA) و فضای آینده سلامت اروپا (EHDS) ارائه می‌کنیم.

سیستم ما از فناوری بلاک چین برای ثبت و تأیید رضایت اهداکننده استفاده می‌کند، و اطمینان می‌دهد که داده‌های آن‌ها فقط با مجوز صریح همانطور که در بلاک چین نشان داده شده است استفاده می‌شود. این سیستم رضایت روی زنجیره Polygon، یک زنجیره ETH L2 با کارمزد کم، تراکنش‌های سریع و مقیاس‌پذیری بهینه اجرا می‌شود. علاوه بر این، اکوسیستم داده های پزشکی ما توسط $LAKE، یک توکن ERC20 در زنجیره اتریوم که یک بلیط ورودی برای مشارکت با پشتیبانی از انتقال داده در دنیای واقعی است، تامین می شود.

ما امیدواریم استانداردی را برای اهدای بین‌المللی داده‌ها و دموکراتیک کردن دسترسی به داده‌های پزشکی تعیین کنیم و در عین حال ثابت کنیم که حفظ حریم خصوصی و رضایت اهداکننده می‌تواند – و باید – نقش‌های حیاتی در چنین سیستمی ایفا کند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع مورد استفاده در ارزجو

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×