» آموزش » آموزش کامل تراست ولت
آموزش کیف پول تراست ولت
آموزش - پرطرفدار

آموزش کامل تراست ولت

2022-02-24 10258

هر شخص که در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می کند برای ذخیره رمز ارزها به انواع کیف پول های ارز دیجیتال نیاز دارد.فناوری‌ بلاک چین روز به روز کاربردهای بیشتری پیدا کرده و مقدار علاقه‌مندان به آن روبه افزایش است.،رمز ارزها هیچ شکل و وجود فیزیکی ندارند و آن‌ها را نمی‌توانید مانند یک اسکناس یا سکه واقعی در کیف پولتان جمع اوری کنید.در عوض، از طریق کلید عمومی و کلید خصوصی، که چیزی به جز تعدادی از کلمات نیستند، مالکیت خود بر مقداری کوین دیجیتال را نشان می‌دهید.

به طور کلی تعریف کیف پول را میتوان اینگونه گفت:کیف پول‌های دیجیتالی نرم‌افزارها یا سخت‌افزارهایی هستند که ارزهای دیجیتال شما را ذخیره و از آنها نگهداری می‌کنند. با کمک یک کیف پول دیجیتال می‌توانید دارایی‌های دیجیتال را ذخیره یا ارسال و یا دریافت کنید.

قبل از مطالعه این بخش، از شما دعوت می‌کنیم مقاله “انواع کیف پول ارز دیجیتال” را مطالعه کنید.

 

کیف پول تراست ولت ، در پلتفرم موبایل است که امکان ارسال، دریافت و ذخیره ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند و تعداد زیادی ارز را پشتیبانی میکند و حتی میتوانید شت کوین ها را به آن اضافه کنید . این کیف پول با ظاهری ساده طراحی شده است و بستری را فراهم کرده است که تنظیم و استفاده از آسان باشد.

صرافی بایننس که بزرگترین صرافی جهان میباشد در سال 2018 تراس ولت را خریداری کرد ولی حتی پس از فیلتر شدن صرافی بایننس برای کاربران ایرانی در سال 2021 و پس از آن فیلتر شدن پنکک سوآپ برای کاربران ایرانی ولی هنوز تراس ولت محدود نشده است .از آنجایی که کیف پول Trust Wallet یک کیف پول ارز دیجیتال غیرمتمرکز است، برای ایجاد آن نیازی به وارد کردن ایمیل و شناسه کاربری ندارید. این کیف پول گزینه خیلی خوبی برای تازه کارها و کاربرانی است که دوست ندارند از برنامه‌هایی با ظاهر و رابط کاربری پیچیده استفاده کنند.

 

برخی از مزایای تراست ولت:

 • ایمن و مطمئن
 • قابل دسترس و رایگان
 • ساده، سهولت در استفاده و کاربرپسند
 • امکان تعیین رمز عبور برای ورود به کیف پول
 • قابلیت نصب همزمان روی چند دستگاه موبایل
 • ارائه شده برای دو سیستم عامل اندروید و ios
 • ذخیره شدن کلیدهای خصوصی بر روی دستگاه کاربر
 • مشاهده کامل دارایی‌ها به همراه قیمت لحظه‌ای رمزارزها
 • امکان تبدیل برخی از ارزها به یکدیگر در بخش Swap (چنج کردن ارزها)
 • پشتیبانی از ارزهای مختلف و متنوع: بیش از 40 نوع بلاکچین و بیش از 160 هزار کوین و توکن

برخی از معایب تراست ولت:

 • فقط برای تلفن همراه در دسترس است.
 • احراز هویت دو عاملی یا دو مرحله‌ای ندارد.
 • به اندازه کیف پول سخت‌افزاری ایمن نیست.

 

 

نیاز به نسخه پشتیبان از کیف پول تراس ولت Trust Wallet

کیف پول تراستت ولت تنها بر روی موبایل ارائه شده و احتمال پاک شدن نرم افزار ، خراب شدن موبایل و در نتیجه عدم دسترسی به کیف پول وجود دارد حتما باید نسخه پشتیبان از کیف پول تراست ولت خود تهیه کنید .

اگر در هر صورت دسترسی به کیف پول تراست ولت خود را از دست بدهید و نسخه پشتیبان نداشته باشید دیگر به هیچ نحوی امکان دسترسی به کیف پول ندارید و مانند کارت بانکی نیست که با مراجعه به بانک مجدد کارت جدید دریافت کنید . زیرا در بانک امنیت با خود بانک میباشد ولی در کیف پول تمام امنیت با خود شما میباشد و هیچ مرجعی بابت برگشت دارایی شما وجود ندارد

منظورمان از تهیه نسخه پشتیبان، یادداشت 12 کلمه بازیابی (Recovery Phrase) هست که در زمان نصب کیف پول به شما نمایش داده می‌شود. به دلیل اینکه در زمان نصب کیف پول تراستت، مانند دیگر کیف پول‌ها شماره تلفن یا ایمیلی از سمت شما ثبت نمی‌شود. تنها راه دسترسی به کیف پول‌تان، استفاده از 12 کلمه بازیابی هست که به صورت مفصل در در گام 5 و 6 همین مقاله ، در مورد آن صحبت کرده‌ایم.

آموزش نصب کیف پول تراست ولت

وبسایت رسمی Trust Wallet

تاکید میشود فقط نرم افزار را از منابع معتبر دانلود کنید و به هیچ وجه از سایت های متفرقه کیف پول را دانلود نکنید .

گام اول

از طریق سایت رسمی تراس ولت  Trust Wallet می‌توانید برنامه موردنیاز خود را بصورت Android یا IOS، دانلود کنید یا  برنامه را از منابع معتبر و ارائه دهندگان اصلی برنامه App Store و google play دانلود کرده‌اید.

آموزش کامل کیف پول تراست ولت

آموزش کامل کیف پول تراست ولت

گام دوم

پس از دانلود برنامه Trust Walletو باز کردن آن، بر روی گزینه “create a new wallet” (ایجاد یک کیف پول جدید) کلیک کنید. گزینه “I already have a wallet” (من قبلاً یک کیف پول داشتم) نیز برای کاربرانی که از قبل وارد برنامه Trust Wallet شده‌اند و حساب کاربری دارند، موجود است. این کاربران در صورتی که بخواهند وارد حساب قدیمی خود شوند، می­‌توانند از این گزینه استفاده کنند.

 

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو
گام سوم

در مرحله بعد تراست ولت از شما می‌خواهد سیاست‌های حریم خصوصی و اصطلاحات این سرویس را بخوانید. در صورت تمایل به ادامه، این مورد را بپذیرید و روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

 

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو
گام چهارم

اکنون نیاز است که 12 کلمه نشان داده شده در تصویر را یادداشت کنید. در صورت نیاز به بازیابی کیف پول به این 12 کلمه نیاز دارید و باید در امنیت کامل نگهداری شوند.

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

نکات مهم در مورد 12 کلمه بازیابی:

 1. کلمات بازیابی را روی یک کاغذ نوشته و در مکانی امن نگهداری کنید. از ذخیره این کلمات در محیط مجازی که به اینترنت متصل است، خودداری کنید.
 2. چندین نسخه از کلمات تهیه کنید و آنها را در جاهای مختلف ذخیره کنید تا در صورت گم یا خراب شدن یکی از آن‌ها، بتوانید به نسخه دیگری از این کلمات دسترسی داشته باشید.
 3. جهت حفظ امنیت کیف پول خود، کلمات را با دیگران به اشتراک نگذارید.

تراست ولت از شما می‌خواهد که 12 کلمه بازیابی که در مرحله بعد مشاهده می‌کنید را در اختیار دیگران قرار ندهید. این مورد را بپذیرید و با کلیک بر روی گزینه “Continue”، برنامه 12 کلمه بازیابی را به شما نمایش می‌دهد. فراموش نکنید که ترتیب این کلمات اهمیت دارد و این کلمات را در جای امن یادداشت کنید.

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

 

نکته: اگر بخواهید از صفحه کلمات بازیابی اسکرین شات بگیرید، تراست ولت به شما این اجازه را نمی‌دهد و این روش را امن نمی‌داند. به این علت که اسکرین شات شما در گوشی قرار میگیرد و از آنجا که احتمال هک موبایل و سرقت اطلاعات و عکس های شما شود شخص هکر میتواند با 12 کلمه بازیابی به کیف پول شما دسترسی داشته باشد . به همین دلیل سعی کنید 12 کلمه را روی کاغذ نوشته و بصورت آفلاین نگهداری کنید .

گام پنجم

در این مرحله، برای تایید کیف پول، برنامه از شما می‌خواهد که 12 کلمه مرحله قبل را به ترتیبی که به شما نمایش داده شد، وارد کنید (به دلیل موارد امنیتی، برای این مقاله آموزشی ما 3 کلمه از 12 کلمه را در تصویر زیر پنهان کردیم .پس از وارد کردن کلمات، روی گزینه “Continue” کلیک کنید:

 

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گام ششم

پس از تأیید کلمات، تصویر زیر نمایش داده می‌شود که نشان میدهد مراحل ساخت کیف پول تمام شده است.

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در تصویر زیر، صفحه اصلی کیف پول تراست ولت را مشاهده می‌کنید که روی بخش “Tokens” (توکن‌ها) فعال است:

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

توجه:

کلمات کلیدی که یادداشت کردید، تنها راه دسترسی به Trust Wallet هستند. با دسترسی به این کلمات، قادر خواهید بود از طریق هر دستگاهی با سیستم عامل اندروید یا IOS به Wallet Trust خود دسترسی داشته باشید و با آن کار کنید.

اگر برنامه را نصب کردید و هنوز کلمات بازیابی را در جایی یادداشت نکردید، لطفاً مراحل زیر را انجام دهید تا مجدد کلمات بازیابی کیف پول خودتان را ببینید (یادداشت کلمات بازیابی فراموش نشود):

روی بخش “تنظیمات” کیف پول تراست ولت کلیک کنید و پس از آن روی گزینه “Wallets”

 

 

 

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روی علامت “3 نقطه” که به صورت عمودی نشان داده شده، کلیک کنیدو  با کلیک بر روی گزینه “Show Recovery Phrase” کلمات بازیابی به شما نشان داده می‌شود. آنها را یادداشت کرده و در جای امن نگهداری کنید.

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تراست ولت از چه ارز هایی پشتیبانی میکند؟

به کیف پول‌هایی که از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، مولتی کارنسی گفته می‌شود (Multi currency) که کیف پول تراست ولت یکی از آنهاست.پس از نصب Trust Wallet، به صورت پیشفرض 4 ارز دیجیتال Bitcoin, Ethereum, BNB, Smart Chain (بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، اسمارت چین) در دسترس است. علاوه بر این 4 مورد، در کیف پول Trust ارزهای دیجیتال زیادی قابل استفاده هستند؛ برای مثال:

Tron (TRX)

Litecoin (LTC)

Bitcoin Cash (BCH)

Dash (DASH)

Stellar (XLM)

Tezos (XTZ)

Aion (Aion)

theter (usdt)

Viacoin (VIA)

برا مشاهده لیست ارزهایی که توسط کیف پول تراست ولت پشتیبانی می‌شود، به این لینک مراجعه کنید.

آموزش کامل کیف پول تراست ولت+ارزجو

 

برای آموزش مراحل اضافه کردن انواع توکن ها به کیف پول تراست ولت کلیک کنید

 

 

انتقال بیت کوین و تتر به تراست ولت

 

چگونه می‌توانید در کیف پول Trust بیت کوین ، تتر یا دیگر ارز ها را دریافت کنید؟

برای دریافت ارز دیجیتال نیاز هست که شما آدرس مربوط به آن ارز دیجیتال را برای فرستنده موردنظر ارسال کنید.

در حال حاضر موجودی بیت کوین شما در تراست ولت صفر است. اگر خودتان در یک صرافی ارز دیجیتال مانند والکس برای خرید بیت کوین اقدام کرده‌اید و می‌خواهید آن را به تراست ولت انتقال دهید، کافیست آدرس بیت کوین خودتان در تراست ولت را در والکس وارد کنید.

در کیف پول تراست ولت مانند سایر کیف پول‌ها، هر ارز دیجیتال یک آدرس منحصر به فرد دارد. برای مشاهده آدرس بیت کوین در کیف پول تراست، مراحل زیر را انجام دهید:

روی “Bitcoin” (بیت کوین) در بخش توکن‌ها کلیک کنید:

هنگامی که داخل کیف پول بیت کوین خود هستید، گزینه‌های Send ,Receive ,Copy را مشاهده می‌کنید. برای دریافت بیت کوین، روی گزینه ” Receive ” کلیک کنید:

آدرس بیت کوین خود را که یک عبارت طولانی تشکیل شده از حروف و عدد هست را مشاهده می‌کنید. می‌توانید با کلیک بر روی گزینه “Copy” آدرس را کپی کنید یا با کلیک بر روی گزینه “Share” کد QR را به اشتراک بگذارید.

با ارسال بیت کوین توسط فرستنده به این آدرس، بیت کوین به کیف پول Trustشما منتقل می‌شود.

 

 • Confirmations: تعداد تاییدیه‌هایی که تراکنش ما از شبکه دریافت کرده است (161 تاییدیه).
 • Height: ارتفاع بلاکی که تراکنش ما در آن انجام شده است (652415).
 • Timestamp: زمان
 • Fees: کارمزد
 • Hash: هش

گزارش دریافت بیت کوین را مشاهده می‌کنید. روی این بخش کلیک کنید.

در تصویر بعدی، اطلاعات زیر را مشاهده می‌کنید:

 • Sender: فرستنده بیت کوین
 • Network Fee: کارمزد شبکه
 • Confirmations: تاییدیه‌ها
 • Transaction time: زمان تراکنش

برای مشاهده جزئیات، روی گزینه “MORE DETAILS” کلیک کنید.

جزئیات دریافت بیت کوین خودتان را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

نکته 1:

برای برخی از رمزارزها، نیاز است هزینه‌ای را به عنوان هزینه‌ی فعالسازی بپردازید (برای اولین بار). برای مثال، جهت فعالسازی 4 رمزارز زیر در تراست ولت یا دیگر کیف پول‌ها، باید مقداری از همان ارز را پرداخت کنید تا ارز موردنظر در کیف پول شما فعال شود:

 • ریپل: 20 XRP
 • کاردانو: 1 ADA
 • پولکادات: 1 DOT
 • استلار: 1 XML

نکته 2:

سوال برخی از کاربران ما این است که از صرافی، ارز دیجیتال خرید‌ه‌ایم و به تراست ولت منتتقل شده است، اما ارز را در کیف پول‌ تراست دریافت نکرده‌ایم. باید چه کاری انجام دهیم؟

در اینصورت مطمئن شوید که:

 • تراکنش از طرف ارسال کننده انجام شده است یا خیر. حتماً از مبدا تاییدیه تراکنش را دریافت کرده و وضعیت تراکنش را در مرورگر بلاکچین مربوطه بررسی کنید.
 • آدرس کیف پول مقصد را درست وارد کرده‌اید یا خیر. ممکن است ارز را به آدرس اشتباهی ارسال کرده‌ باشید.
 • مدت زمان انجام تراکنش چقدر است؟ با توجه به شلوغ بودن شبکه و میزان کارمزد، انجام تراکنش ممکن است کمی طول بکشد و باید صبر کنید.
 • بخش سوابق تراکنش را بررسی کنید. اگر ارز را دریافت کرده‌اید و در کیف پول آن را مشاهده نمی‌کنید، تراست ولت خود را آپدیت کنید (استفاده از وی‌پی‌ان، نصب آخرین نسخه از تراست ولت، استفاده از جدیدترین نسخه اندروید یا آی‌اواس، بازیابی تراست ولت روی دستگاه دیگر و …)

[title name=”TrustWallet10″ title=”چگونه می‌توانید با استفاده  Trust Wallet بیت کوین ارسال کنید؟” size=”2″ type=””]

اکنون شما در کیف پول تراست صاحب بیت کوین هستید. می‌توانید بیت کوین را به هر آدرس بیت کوینی که مدنظرتان هست، ارسال کنید. برای مثال، می‌توانید برای دوست‌تان که خارج از کشور هست، بیت کوین ارسال کنید. کافیست که آدرس بیت کوین او را بگیرید و در کیف پول تراست ولت وارد کنید.

آموزش‌ها را با مثالی از ارسال بیت کوین از تراست ولت به صرافی ارز دیجیتال ایرانی والکس ادامه می‌دهیم. فرض کنید شما می‌خواهید از تراست ولت به کیف پول‌تان در والکس بیت کوین ارسال کنید. مراحل زیر را انجام دهید:

در والکس روی گزینه “واریز” برای بیت کوین کلیک کنید.

آدرس بیت کوین خودتان در والکس را مشاهده می‌کنید.

گ

روی گزینه “کپی” کلیک کنید.

خب، وقت آن رسیده که از تراست ولت به آدرس بیت کوین‌تان در والکس، بیت کوین واریز کنید.

روی گزینه “Bitcoin” در تراست ولت کلیک کنید.

برای ارسال بیت کوین، روی گزینه “Send” کلیک کنید.

در بخش “Recipient Address”، آدرسی که می‌خواهید به آن بیت کوین ارسال شود را وارد کنید (آدرس گیرنده):

 • برای مثال، آدرس بیت کوین خودتان در والکس را که در مرحله قبلی کپی کردیم، در اینجا PASTE کنید.
 • در بخش Amount مقدار بیت کوینی که می‌خواهید ارسال شود را وارد کنید.
 • روی گزینه CONTINUE کلیک کنید.

در تصویر زیر، آدرس گیرنده بیت کوین و کارمزد شبکه را مشاهده می‌کنید.

اطلاعات را چک کرده و روی گزینه “SEND” کلیک کنید (اگر بیت کوین کافی برای پرداخت کارمزد شبکه را نداشته باشید، پیغام Insufficient BTC to cover network fee به شما نمایش داده می‌شود و درخواست شما قابل انجام نیست. باید موجودی بیت کوین خودتان را افزایش دهید).

با کلیک بر روی گزینه “SEND”، درخواست شما ثبت می‌شود. منتظر بمانید تا تراکنش شما در شبکه تایید شود. برای مشاهده جزئیات، روی بخش “Pending Transaction” کلیک کنید.

آدرس گیرنده بیت کوین و سایر اطلاعات را مشاهده می‌کنید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، هنوز تاییدیه‌ای برای تراکنش موردنظر در شبکه دریافت نشده است.

بعد از گذشت مدتی، تراست ولت را چک کنید. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که از موجودی بیت کوین ما کم شده است، بنابراین تراکنش قبلی انجام شده است. روی گزینه “Bitcoin” کلیک کنید.

می‌بینید که درخواست ما انجام شده و گزارش Sent قابل مشاهده است. روی گزینه “Sent” کلیک کنید.

مشاهده می‌کنید که تراکنش ما با گرفتن 15 تاییدیه از شبکه انجام و بیت کوین به والکس منتقل شده است. برای مشاهده جزئیات روی گزینه “MORE DETAILS” کلیک کنید.

جزئیات ارسال بیت کوین خودتان را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

پاسخ به 7 سوال رایج در مورد تراست ولت

1. آیا ترتیب نوشتن 12 کلمه بازیابی مهم است؟

بله؛ ترتیب نوشتن کلمات بازیابی مهم است و در جای امن آنها را نگهداری کنید.

2. آیا تراست ولت کد تایید دو مرحله‌ای دارد؟

خیر؛ امکان استفاده از کد تایید دو مرحله‌ای برای کیف پول تراست ولت وجود ندارد و این مورد یکی از معایب این کیف پول است.

3. چگونه در تراست ولت، کد هش معامله را مشاهده کنیم؟

برای هر معامله (چه دریافت و چه ارسال)، در تراست ولت با کلیک بر روی گزینه “MORE DETAILS”، می‌توانید هش معامله را ببینید (این بخش در مقاله آموزش داده شد). به صورت خلاصه، برای مشاهده کد تراکنش یا همان کد هش در تراست ولت، 4 مرحله زیر را انجام دهید:

 1. رمزارز موردنظرتان را انتخاب کنید.
 2. روی تراکنش موردنظرتان کنید (تراکنش‌های ارسالی یا تراکنش‌های دریافتی).
 3. روی بخش “MORE DETAILS” کلیک کنید.
 4. یک صفحه وب باز می‌شود که جزئیات تراکنش را به شما نشان می‌دهد؛ مانند Hash و Transaction Fee

4. تحریم تراست ولت؛ آیا تراست ولت نیاز به فیلترشکن دارد؟

کاربران ایرانی در حال استفاده از کیف پول تراست هستند و تاکنون حساب ایرانی‌ها در این کیف پول مسدود نشده است. برای استفاده از این کیف پول نیازی به فیلترشکن نیست.
کیف تراست یک کیف پول غیرمتمرکز هست اما چون این کیف پول با بایننس کار می‌کند، احتمال تحریم کاربران ایرانی وجود دارد (احتمال خیلی کم). بنابراین اگر نگران تحریم هستید، می‌توانید از آی پی ثابت یک کشور دیگر برای کیف پول تراست استفاده کنید تا خیالتان بابت تحریم راحت شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که تحریم کیف پول بیت کوین به این معنا نیست که بیت کوین‌های شما از بین می‌رود. در صورتی که از کیف پول‌تان بک آپ گرفته باشید، هیچ مشکلی از نظر تحریم، دارایی شما را تهدید نمی‌کند.
اگر کیف پول شما تحریم شود، با استفاده از بک آپ (نسخه پشتیبان= کلمات بازیابی)، می‌توانید موجودی را به کیف پول دیگری منتقل کنید.

فرض کنید که کیف پول تراست ولت برای کاربران ایرانی تحریم شود (احتمال بسیار کم)، در اینصورت با استفاده از 12 کلمه بازیابی و استفاده از آی پی غیر از ایران، می‌توانید مجدد به کیف پول‌تان دسترسی پیدا کنید و مشکلی برای دارایی شما ایجاد نمی‌شود.

5. چگونه می‌توانیم از کیف پول تراست والت، پول ریالی یا دلاری برداشت کنیم؟

کیف پول Trust Wallet کیف پولی برای نگهداری، ارسال و دریافت رمزارزهاست و امکان برداشت ریالی یا دلاری در آن وجود ندارد. ارز موردنظر خودتان را به یک صرافی ارز دیجیتال معتبر ایرانی یا خارجی انتقال دهید و آنجا بفروشید. مبلغ ریالی یا دلاری معامله به حساب شما واریز می‌شود.

6. آیا امکان تبدیل ارزها به یکدیگر در تراست ولت وجود دارد (چنج کردن ارزها)؟

بله؛ در کیف پول Trust Wallet می‌توانید برخی از ارزها را به یکدیگر تبدیل کنید (امکان تبدیل برای همه ارزها وجود ندارد). برای اینکار، به صورت زیر عمل کنید:

در صفحه اصلی تراست ولت، روی آیکون دو فلش که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، کلیک کنید.

با استفاده از گزینه Swap می‌توانید تبدیل ارزها را انجام دهید. برای استفاده از Swap باید کارمزد پرداخت کنید و نسبتاً کارمزد بالایی است. در این بخش، 2 توکن زیر را باید مشخص کنید:

 1. توکنی که می‌خواهید پرداخت کنید و آن را در کیف پول خودتان دارید (You Pay).
 2. توکنی که می‌خواهید دریافت کنید (You Get).

به صورت پیش‌فرض، ارز BNB به عنوان ارز پرداختی و ارز MITH به عنوان ارز دریافتی فعال است. با کلیک بر روی هر کدام از این ارزها، می‌توانید آنها را به ارز موردنظر تغییر دهید.

برای مثال، ما می‌خواهیم مقداری اتریوم (ETH) به را به تتر (USDT) تبدیل کنیم. مراحل زیر را انجام دهید:

مطابق تصویر زیر، روی BNB کلیک کنید.

ارزی که می خواهید پرداخت کنید را جستجو کرده و آن را انتخاب کنید. در اینحا، ما اتریوم را انتخاب کرده‌ایم.

ارزی که می خواهید دریافت کنید را جستجو کرده و آن را انتخاب کنید. در اینحا، ما تتر را انتخاب کرده‌ایم.

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که اتریوم و تتر انتخاب شده‌اند.

در این مرحله، مقدار اتریومی که می‌خواهید پرداخت کنید و در ازای آن تتر دریافت کنید را وارد نمایید. برای مثال، ما می‌خواهیم 0.05 اتر پرداخت کرده و معادل آن تتر دریافت کنیم (حدود 19 تتر). بعد از وارد کردن میزان ارز پرداختی، روی گزینه NEXT کلیک کنید.

با کلیک بر روی گزینه NEXT، صفحه تایید تراکنش (Confirm Transaction) به شما نشان داده می‌شود. اطلاعاتی مانند میزان ارز پرداختی و دریافتی و کارمزد شبکه را مشاهده می‌کنید.

اگر کارمزد و موجودی ارز پرداختی شما برای انجام تراکنش کافی باشد، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه SEND، معامله را تایید کنید. اما اگر موجودی شما کافی نباشد، مانند تصویر زیر، پیغام “کافی نبودن موجودی اتریوم” را مشاهده می‌کنید. برای اینکه بتوانیم این معامله را انجام دهیم، باید موجودی اتریوم را در کیف پول‌مان افزایش دهیم (ما اینکار را انجام ندادیم، چرا که برای دریافت 19 عدد تتر، باید 28 دلار! کارمزد پرداخت کنیم و کارمزد بالایی است؛ بنابراین از انجام این تراکنش منصرف شدیم).

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، برای انجام این تراکنش باید 0.07462 اتر بپردازیم که کارمزد زیادی هست (حدود 28 دلار). برای معاملات کوچک مانند معامله‌ای که ما قصد انجام آن را داشتیم، این کارمزدها اصلاً به صرفه نیست. کارمزد تبدیل ارزها به هم و انجام معاملات در کیف پول‌های ارز دیجیتال بالاست و توصیه می‌کنیم از این کیف پول تنها برای نگهداری، ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر، به مقاله تبدیل ارز در تراست ولت مراجعه کنید.

7. بخش DApps در تراست ولت چیست؟

برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) برنامه‌هایی هستند که به صورت غیرمتمرکز کار می‌کنند و شخص یا گروهی روی آنها نظارتی ندارد. این برنامه‌های دیجیتالی باید روی بلاکچین اجرا شوند؛ مانند بلاکچین اتریوم.
توسعه دهندگان تراست ولت برخی از برنامه‌های غیرمتمرکز را بررسی کرده و زمانی که مطمئن شوند برنامه‌ای مطمئن است، آن را به بخش dapps اضافه می‌کنند. کاربران بر اساس نیازشان می‌توانند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

مرورگر DApp در تراست ولت:

 • مرورگر Web3 می‌تواند برای تعامل با هر برنامه غیرمتمرکز (DApp) استفاده شود.
 • ابزاری دقیق ساخته شده است که ارتباطی یکپارچه، ساده و ایمن بین شما و هر برنامه غیرمتمرکز (DApp) در Binance Smart Chain یا شبکه Ethereum فراهم می‌کند.

برخی از از کاربران از ما می‌پرسند چرا بخش DApps در تراست ولت آنها فعال نیست؟ دلیلش این است که سیستم عامل دستگاه آنها ios است.

تراست ولت برای رعایت دستور‌العمل اپ استور، مرورگر Dapps را از نسخه ios حذف کرده است.
در 3 مرحله می‌توانید مجدد این مرورگر را روی تراست ولت نصب کنید (نسخه ios شما 5.11 یا بالاتر باشد):
1. مرورگر Safari را باز کنید و عبارت trust://browser_enable را در آن تایپ کنید. سپس روی Go کلیک کنید.
2. پیامی ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد “آیا می‌خواهید این صفحه را روی تراست ولت باز کنید؟” روی گزینه Open کلیک کنید.
3. برنامه Trust Wallet راه اندازی شده و مرورگر DApps فعال می‌شود.

صحبت پایانی

نگهداری ارزهای دیجیتال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بعد از خرید ارز دیجیتال می‌توانید آن را در صرافی نگهداری کنید. یک روش دیگر این است که از یک کیف پول شخصی استفاده کنید و ارزهای دیجیتال خود را به این کیف پول انتقال دهید. یکی از معتبرترین کیف پول‌های نرم‌افزاری برای نگهدای، دریافت و ارسال ارزهای دیجیتال، کیف پول Trust Wallet است.

در مقاله بعدی تراست ولت، در مورد نحوه استیکینگ ارز دیجیتال در این کیف پول صحبت کرده‌ایم. در کیف پول‌های ارز دیجیتال نمی‌توانید به امید کسب سود، دلار یا ریال نگهداری کنید. اما یکسری از ارزهای دیجیتال هستند که می‌توانید آنها را استیک کرده و از سود آنها استفاده کنید (به بیان ساده‌تر، با نگهداری ارز دیجیتال در شبکه، پورسانت دریافت می‌کنید).

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد کیف پول Trust Wallet، می‌توانید سوالات خودتان را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید (به بیش از 500 سوال در مورد تراست ولت در بخش کامنت‌ها پاسخ داده‌ایم؛ می‌توانید این بخش را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد کیف پول تراست بدست آورید). همچنین، در مقاله “سوالات مهم تراست ولت“، به سوالات زیر جواب داده‌ایم:

 1.  آیا برای استفاده از کیف پول Trust Wallet، باید احراز هویت شوم؟
 2. من قبلاً کیف پول تراست داشتم، چگونه می‌توانم مجدد به آن دسترسی پیدا کنم؟
 3. آیا می‌توانم کلمات بازیابی تراست ولت را تغییر دهم؟
 4. موجودی من در کیف پول Trust به صورت ستاره نمایش داده می‌شود، راه حل چیست؟
 5. آیا در تراست ولت می‌توانم نمودارهای قیمتی را مشاهده کنم؟
 6.  کیف پول Trust، از چه توکن‌هایی پشتیبانی می‌کند؟
 7. من ریپل خریدم و به کیف پول Trust Wallet انتقال دادم، 20 ریپل کم شده است، دلیل آن چیست؟
 8. اگر گوشی من دزدیده شود، امکان سرقت و انتقال ارزها از تراست والت وجود دارد؟
 9. چرا معامله من در حال انتظار است؟ (Transaction Pending)
 10. زمانی که تراکنش من در حالت تعلیق است، چه کاری انجام دهم؟
 11. Peg در کیف پول Trust Wallet به چه معناست؟
 12. خطای Dust در تراست ولت چیست؟
 13. کارمزد نگهداری ارز در تراست ولت چقدر است؟
 14. از کجا بدانم کارمزد انتقال ارز دیجیتال در تراست ولت چقدر است؟
 15. آیا در کیف پول Trust Wallet می‌توانم کارمزد را تغییر دهم؟
 16. تگ (memo) تراست ولت را از چه قسمتی پیدا کنم؟
 17. کیف پول موجودی من را صفر نمایش می‌دهد، چه کاری باید انجام دهم؟

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
 • ×