» کوین ها » ارزدیجیتال کوین 98 دلار
ارزجو| معرفی ارز
کوین ها

ارزدیجیتال کوین 98 دلار

2024-06-05 107

درباره کوین 98 دلار

دلار Coin98 (CUSD) بلوک ساختمانی بعدی در اکوسیستم Coin98 است – یک واحد حساب کاملاً جدید برای اقتصاد زنجیره‌ای متقابل.

همانطور که دنیای چند زنجیره ای گسترش می یابد، تقاضا برای دارایی های متحرک در بین زنجیره های مختلف با حاشیه زیادی افزایش می یابد. با این حال، موضوع عمده نقدینگی پراکنده نیز مطرح می شود. CUSD برای مقابله موثر با موضوع نقدینگی پراکنده متولد شد، به عنوان یک واحد حساب که ارزش تمام استخرهای نقدینگی زنجیره‌ای متقابل را در شبکه‌ای که Coin98 ایجاد می‌کند، اندازه‌گیری می‌کند.

CUSD چیست؟

CUSD یک استیبل کوین با پشتوانه کامل است که هدف آن تبدیل شدن به یک واحد حساب متقابل زنجیره ای است که تقاضای نقدینگی زنجیره ای در DeFi را برآورده می کند. نیازی به گفتن نیست که CUSD یک ماموریت بلندمدت بلندمدت را به همراه دارد. برای دستیابی به این هدف، ابتکار ما ایجاد یک پایه قوی از موارد استفاده برای CUSD در اکوسیستم Coin98 است، ابتدا با متمرکز کردن CUSD به عنوان رسانه پیش‌فرض مبادله در بین تمام محصولاتی که Coin98 Finance ساخته است. در دراز مدت، CUSD به تدریج به سایر اکوسیستم های DeFi در دنیای چند زنجیره ای گسترش خواهد یافت.

CUSD چگونه عرضه را گسترش می دهد؟

CUSD یک استیبل کوین غیرمتمرکز است که به طور کامل توسط دارایی های ذخیره شده وثیقه می شود. برای تبدیل به 1 CUSD، مجموعاً 1 دلار از دارایی های وثیقه شده باید به قرارداد هوشمند CUSD Reserve ارسال شود. به طور خاص، در فاز اولیه، نسبت وثیقه برای تبدیل به 1 CUSD معادل 1 دلار استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات خواهد بود – BUSD (در زنجیره BNB) و USDC (در سولانا و اتریوم).

1:1 رستگاری

تمام CUSD را می توان مستقیماً 1:1 برای استیبل کوین ذخیره شده قبلی وثیقه شده بازخرید کرد، که مکانیزم کلیدی است که به CUSD اجازه می دهد در مراحل اولیه به ثبات دست یابد.

در مکانیزم CUSD، شایان ذکر است که تبدیل سایر استیبل کوین ها به CUSD رایگان خواهد بود. در همین حال، ابتدا یک کارمزد کوچک 0.5 درصدی بالای هر ارزش معامله بازخرید شده تحمیل می شود و می تواند بر اساس شرایط بازار در آینده تعدیل شود.

رزرو CUSD

CUSD به طور کامل توسط تمام دارایی های استیبل کوین پشتیبانی شده که به قرارداد هوشمند CUSD Reserve ارسال شده است، پشتیبانی می شود. تمام دارایی های پشتیبان در قرارداد نگهداری می شوند تا اطمینان حاصل شود که همه کاربران می توانند در هر زمان آنها را بازخرید کنند.

ممیزی ها

قراردادهای CUSD تحت ارزیابی حسابرسان بسیار قابل اعتماد بوده است و گزارش های حسابرسی قبلاً در https://docs.coin98.com/audits/coin98-dollar برای همه مخاطبان عمومی شده است .

جزئیات بیشتر: https://blog.coin98.com/introducing-cusd/

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

منبع مورد استفاده در ارزجو

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×