» آموزش » بازی متاورس اکسی اینفینیتی (axie infinity) | توضیحات کامل برای درامد
توکن بازی ایکسی اینفنیتی شادر
آموزش - پرطرفدار - توکن ها

بازی متاورس اکسی اینفینیتی (axie infinity) | توضیحات کامل برای درامد

2022-01-30 00289

محبوب ترین بازی متاورس

تاریخچه بازی اکسی اینفینیتی :

بازی متاورس اکسی اینفینیتی AxieInfinity  در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط شرکت فناوری اسکای ماویز (Sky Mavis) راه‌اندازی شد. این شرکت توسعه‌دهنده بازی که در ویتنام مستقر است، به دست ترونگ نگوین (Trung Nguyen) و الکساندر لارسن (Aleksander Larsen) تأسیس شده است.ترونگ نگوین مدیر عامل فعلی پلتفرم است. نگوین با مدرک مهندسی نرم افزار کامپیوتر فارغ‌التحصیل شد و قبل از راه‌اندازی بازی Axie Infinity به عنوان مهندس نرم افزار در اِندوین ترنزکشنز (Anduin Transactions) کار می‌کرد.الکساندر لارسن، گیمر رقابتی سابق نیز به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد عملیاتی این پلتفرم شناخته می‌شود. لارسن از سال ۲۰۱۷ روی بازی‌های بلاکچینی کار می‌کند. او قبلاً به عنوان افسر اجرایی امنیتی در سازمان امنیت دولت نروژ کار می‌کرد و هم‌اکنون هم به عنوان دبیر هیئت مدیره در اتحادیه بازی‌های بلاکچینی (Blockchain Game Alliance) فعالیت می‌کند.در مجموع، تیم اکسی اینفینیتی از ۲۵ کارمند تمام وقت تشکیل شده که بسیاری از آنها در زمینه ساخت بازی تجربه دارند.

تیم سازندگان بازی متاورس اکسی اینفنیتی

بازی متاورس اکسی اینفینیتی چیست؟

در اکوسیستم اکسی اینفینیتی، شخصیت‌های بازی که «اکسی» (Axie) نامیده می‌شوند، توکن‌هایی غیرقابل‌تعویض (non-fungible token) یا به‌اختصار NFT هستند که تحت مالکیت و کنترل شما قرار دارند.شما می‌توانید این توکن‌ها را در کیف پول شخصی خود ذخیره کنید، آنها را به سایر آدرس‌های اتریوم بفرستید، یا آنها را با سایر بازیکنانی که از بازارهای بلاک چینی استفاده می‌کنند، مبادله کنید. به‌غیر از اکسی‌ها، این بازی دارای املاک و اشیاء مجازی قابل‌معامله دیگری است که آنها نیز توکن‌هایی مبتنی بر ERC-721 هستند.

انواع حالت های اکسی اینفینیتی:

در اکوسیستم اکسی‌اینفینیتی، بازیکنان می‌توانند از تیم‌ و تشکیلاتی در حالت «ماجراجویانه» (Adventure) استفاده کنند تا با هیولاهایی بجنگند که در لوناشیا (Lunacia)، قلمروی پادشاهی اکسی‌اینفینیتی، وجود دارند و آنها همچنین می‌توانند حالت «نبرد تن‌به‌تن» (Arena) را انتخاب کنند و با سایر شخصیت‌های اکسی که کاربران دیگر این پلتفرم هستند، مبارزه کنند.هر بار که کاربر در معامله‌ای پیروز می‌شود، توکن اسمال لاو پوشن (SLP) به دست می‌آورد که به‌وسیله آن می‌تواند شخصیت‌های اکسی پرورش دهد. توکن SLP مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و می‌توان آن را در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال معامله کرد.

توکن اسمال لاو پوشن (SLP)

با توجه به قیمت بالای اکسی‌ها و کارمزد زیاد شبکه اتریوم، موانع بسیاری برای ورود بازیکنان جدید وجود دارد. پرورش اکسی‌ها نیازمند پرداخت هزینه گس است که معادل با مبلغ بالایی اتریوم می‌شود. زنجیره جانبی رونین (Ronin) اتریوم که به‌طور ویژه برای اکوسیستم اکسی اینفینیتی ایجاد شده است، قرار است این مشکل را تا حدی حل کند.

 

توکن بازی اکسی اینفینیتی شارد:

کوین اکسی اینفینیتی شارد (AXS) کوینی نسبتاً جدید در دنیای اکسی اینفینیتی محسوب می‌شود که در نوامبر 2020 عرضه شد. دارندگان توکن AXS می‌توانند از اکسی اینفینیتی شارد برای سهام‌گذاری و دریافت توکن‌های بیشتر توسط فرآیند رأی‌گیری و همچنین بازی‌کردن استفاده کنند.

توکتن بازی متاورس اکسی اینفنیتی شارد-ارز جو

پاداش‌ها در بازی، از سوی خزانه اجتماعی (Community Treasury) عرضه می‌شوند که خود از طریق خریدهای درون‌بازی پر می‌شود.عرضه کل توکن AXS معادل با 270,000,000 واحد خواهد بود. سهمی از توکن‌ها به فروش عمومی، سهمی برای اضافه‌کردن ویژگی‌هایی به بازی و سهمی به تأمین مالی شرکت اسکای میویس و مشاوران این پروژه اختصاص یافته‌اند.عرضه اولیه این توکن در اولین رویداد فروش عمومی آن کمتر از 60,000,000 واحد بود. با این حال تا سال 2026، تعداد توکن‌های عرضه‌شده به‌طور سالیانه افزایش خواهد یافت.

کاربرد توکن شارد:

اکسی‌اینفینیتی قصد دارد به بازی رشدیافته‌ای تبدیل شود که بازیکنان بسیاری را به خود جذب می‌کند، جامعه قدرتمندی شکل می‌دهد. بازی اکسی‌اینفینیتی تجربه بازی جذاب و سرگرم‌کننده‌ای برای کاربران خود، خصوصاً طرفداران بازی‌هایی همچون پوکمون ارائه می‌کند.در حال حاضر، این پلتفرم روزانه به‌طور متوسط از 350,000 کاربر استقبال می‌کند. هرچه بازی اکسی‌اینفینیتی بتواند پذیرای تعداد بیشتری از کاربران باشد، ارزش این پلتفرم نیز بیشتر خواهد شد.کاربران در بازی اکسی‌اینفینیتی می‌توانند هر دو توکن AXS و SLP را از طریق روش‌های مختلف به دست آورند. این توکن‌ها را می‌توان بعداً با سایر رمزارزها مبادله کرد. در حال حاضر، بسیاری از بازیکن‌های بازی اکسی‌اینفینیتی از فروش توکن‌های این بازی درآمد کسب می‌کنند.

توکن اکسی اینفینیتی شارد کجا ذخیره می شود؟

در مجموع توکن AXS را در هر کیف پولی که از توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند، می‌توانید ذخیره کنید.از آنجا که توکن اکسی‌اینفینیتی شارد با استاندارد ERC-20 سازگار است، این توکن را می‌توان در هر کیف پول نرم‌افزاری سازگار با این استاندارد، همچون تراست والت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi)، اکسودوس (Exodus) و همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور وان (Trezor One) یا لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) ذخیره کرد.

تراست ولت ارزجوترزورمحل ذخیره توکن بازی متاورس اکسی اینفنیتی ارزجوکوینومی ارزجولجر نانو ایکس ارزجو

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×