» اخبار » سقوط بیت کوین ؟
اخبار - بررسی

سقوط بیت کوین ؟

2024-03-30 0035

به گزارش ارزجو به نقل از ایسنا، قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۰۲ درصد نزول کرد و قیمت کنونی این توکن محبوب ۴.۲۰ درصد بیشتر از هفته قبل است.

دومین توکن محبوب، اتریوم، نسبت به دیروز ۲.۵۱ درصد کاهش یافته و نسبت به هفته گذشته ۰.۱۹ درصد افزایش ثبت کرده است.

به گزارش کریپتوکارنسی، اکنون ارزش بازار بیت‌کوین و اتریوم به ترتیب ۱.۳ تریلیون دلار و ۴۲۱.۲۷ میلیارد دلار است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۶۲ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۱.۲۱ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۲.۲۶ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۱۲ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹.۱۷میلیارد دلار است که ۱۱.۷۲ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۲.۵ میلیارد دلار است که  ۱۰.۴۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۰۶.۸۳میلیارد دلار است که ۸۹.۶۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ چقدر خواهد شد ؟ ۸۰ یا ۲۰ هزار دلار؟!

قیمت بیت کوین (BTC) مانند گذشته، در هفته های قبل از هاوینگ بیت کوین (Bitcoin Halving)، کاهش یافته است و ممکن است چنین حرکتی در هفته آینده نیز تکرار شود.

توجه: این مطلب به هیچ وجه یک پیشنهاد مالی نیست!

به گفته تحلیلگران، رمز ارز بیت کوین ممکن است تنها چند روز تا ورود به یک “منطقه خطر” قبل از هاوینگ یعنی زمانی که قیمت کاهش می یابد، فاصله داشته باشد.

Rekt Capital، تحلیلگر ارزهای دیجیتال با انتشار پستی در ۱۷ مارس اظهار داشت:

«تا ۲ روز دیگر، بیت کوین رسماً وارد «منطقه خطر» می‌ شود، جایی که بازنگری‌های تاریخی قبل از نصف شدن بیت کوین آغاز شده است.

Rekt Capital توضیح داد که در گذشته، قیمت BTC در ۱۴ الی ۲۸ روز منتهی به نصف شدن کاهش یافته است. در طی هاوینگ سال ۲۰۱۶، بیت کوین در این مدت ۴۰ درصد سقوط کرد و در سال ۲۰۲۰، ۲۰ درصد افت قیمت داشت.

احساسات مثبت بازار و پیش بینی رشد قیمت بیت کوین

ارزجو | پیش بینی قیمت بیت کوین

به گزارش بلومبرگ، ریچارد تنگ، مدیرعامل بایننس در یک رویداد در بانکوک در ۱۷ مارس به جمعی از مردم گفت که انتظار دارد بیت کوین همچنان به رکوردشکنی و صعود تا ۸۰۰۰۰ دلار تا پایان سال ادامه دهد.

تنگ ادعا کرد که بیت‌کوین «به‌تازگی روند صعودی خود را شروع کرده است» و به تخصیص‌ های بزرگ سرمایه‌ گذاران نهادی به این ارز دیجیتال از طریق صندوق‌ های جدید قابل معامله در بورس ایالات متحده (ETF) اشاره کرد که بر اساس داده‌های Dune Analytics، حدود ۵۷ میلیارد دلار تحت مدیریت دارند.

رئیس بایننس پیش‌بینی می‌ کند که بیت کوین «با کاهش عرضه و ادامه تقاضا»، از ۸۰۰۰۰ دلار فراتر می‌رود اما این یک «مسیر مستقیم» نخواهد بود و نوسانات قیمت در طول مسیر اتفاق خواهد افتاد.

کریس مارسالک، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Crypto.com در ۱۵ مارس به CNBC گفت که ریزش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، یک حرکت درست بود و برخی از اهرم های ایجاد شده را حذف کرد.

وی افزود که رشد قیمت بیت کوین در این روزها مستمر بوده و این روند آخرین بار در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱ مشاهده شد، زمانی که در کمتر از سه ماه از زیر ۲۰,۰۰۰ دلار به بیش از ۶۰,۰۰۰ دلار افزایش یافت.

او همچنین افزود که نوسانات فعلی “در مقایسه با آنچه که ما در چرخه های قبلی دیده ایم، در واقع بسیار پایین است.”

مارسالک انتظار داشت که شاهد “افزایش مداوم” قیمت بیت کوین و شاهد “حرکت های ناگهانی” کمتری باشد زیرا این بیت کوین، دارایی‌ای است که بستگی به شما دارد که می خواهید برای چندین دهه نگه دارید، یا برای روزها یا هفته ها.”

نظر شما در مورد پیش بینی قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ چیست؟

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×