» بررسی » رشد انفجاری در بازار ETF بیت کوین با افزایش سرسام آور حجم معاملات
بررسی

رشد انفجاری در بازار ETF بیت کوین با افزایش سرسام آور حجم معاملات

2024-04-12 1030

همچنین می توانید این خبر را در BH NEWS بخوانید: رشد انفجاری در بازار ETF بیت کوین با افزایش سرسام آور حجم معاملات
صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) افزایش بی‌سابقه‌ای را در حجم معاملات تجربه کرده‌اند و در ماه مارس به رقم خیره‌کننده ۱۱۱ میلیارد دلار رسیده‌اند. این یک جهش قابل توجه از 42.2 میلیارد دلار در فوریه است که نشان دهنده علاقه شدید سرمایه گذاران است. این افزایش به ویژه با وجوهی که توسط Grayscale و BlackRock مدیریت می‌شوند قابل توجه است.

مارس نقطه عطفی برای ETF های بیت کوین است

رشد قابل توجه در فعالیت های معاملاتی تنها چند ماه پس از عرضه محصولات سرمایه گذاری بیت کوین در بازار رخ می دهد و فوریه اولین ماه عملیاتی کامل آنها است. این افزایش قابل توجه در حجم معاملات مارس نشان دهنده تمایل سرمایه گذاران رو به رشد برای ETF های بیت کوین است.

صندوق ETF بیت کوین بلک راک، IBIT، به عنوان یک بازیگر اصلی ظاهر شده است و سهم بزرگی از حجم معاملات را در اختیار دارد. پس از آن صندوق GBTC Grayscale و FBTC صندوق Fidelity قرار دارد. تحلیلگران بر تسلط فزاینده IBIT در بازار تاکید می کنند و جایگاه خود را به عنوان یک نام مهم در چشم انداز ETF ارزهای دیجیتال به دست آورده است .

جریان های سرمایه گذاری در بخش ETF

داده های اخیر ترکیبی از جریان های ورودی و خروجی در این بخش را نشان می دهد. در 1 آوریل، وجوه ETF بیت کوین انباشته، خروجی خالص 86 میلیون دلاری را ثبت کردند. با وجود این، صندوق IBIT بلک راک ورودی های قابل توجهی به مبلغ 165.9 میلیون دلار جذب کرد. در مقابل، صندوق GBTC Grayscale خروج قابل توجهی از 302.6 میلیون دلار را تجربه کرد.

صندوق FBTC Fidelity با 44 میلیون دلار دومین ورودی بزرگ را به خود اختصاص داد، در حالی که صندوق ARKB ARK Invest جریان خروجی اندکی داشت. BlackRock و Fidelity با ارزش دارایی‌های مدیریت‌شده‌شان که به میلیاردها می‌رسد، متمایز هستند، در حالی که صندوق GBTC Grayscale با جریان‌های خروجی قابل‌توجهی مواجه است که منجر به کاهش شدید دارایی‌های تحت مدیریت آن می‌شود.

مفاهیم برای خواننده

  • IBIT بلک راک و FBTC فیدلیتی در حال حاضر در بازار ETF بیت کوین پیشرو هستند.
  • علاقه سرمایه گذاران به ETF های بیت کوین پتانسیل رشد قوی را نشان می دهد.
  • پویایی بازار با ظهور ETF های مبتنی بر ارز دیجیتال به سرعت در حال تغییر است.

در شرایطی که بازار بیت کوین به دلیل موفقیت ETF ها و پیش بینی رویداد نصف شدن بیت کوین در حال تغییر است، سرمایه گذاران و ناظران بازار از نزدیک این تحولات را رصد می کنند. موفقیت ETF ها مسیر سرمایه گذاری جدیدی را در حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است و زمینه را برای یک چرخه بالقوه جدید بازار فراهم می کند.

این پست برای اولین بار در BH NEWS ظاهر شد: رشد انفجاری در بازار ETF بیت کوین با افزایش سرسام آور حجم معاملات

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×