» بررسی » با تغییر انتظارات از داده های اقتصادی ایالات متحده، بازارهای کریپتو سقوط می کنند
بررسی

با تغییر انتظارات از داده های اقتصادی ایالات متحده، بازارهای کریپتو سقوط می کنند

2024-04-12 0026

در دوم آوریل، بخش ارزهای دیجیتال شاهد کاهش شدیدی بود و ارزش کل بازار با کاهش 5.20 درصدی به 2.40 تریلیون دلار رسید. این کاهش شدیدترین سقوط 24 ساعته مشاهده شده در سه هفته گذشته است. بیت کوین ، ارز دیجیتال غالب، بخش قابل توجهی از رکود را به خود اختصاص داد و با 5.67 درصد کاهش به 65766 دلار رسید. اتریوم ، نایب قهرمان در اندازه بازار، نیز با افت 6.68 درصدی مواجه شد و به حدود 3271 دلار کاهش یافت.

شاخص‌های اقتصادی بر احساسات بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند

رکود بازار کریپتو با انتشار داده های تولید قوی ایالات متحده که فراتر از انتظارات بود، همسو می شود. در نتیجه، فعالان بازار پیش‌بینی‌های خود را برای سیاست‌های پولی فدرال رزرو تغییر داده‌اند و انتظار کاهش کمتری دارند. مؤسسه مدیریت عرضه از افزایش 2.5 درصدی در شاخص تولید در اول آوریل پرده برداری کرد که نشان دهنده اولین رشد ثبت شده از سال 2022 است.

در پی این آمار، قیمت گذاری قراردادهای سوآپ نشان دهنده کاهش پیش بینی کاهش سیاست های فدرال رزرو بود که اکنون در حدود 65 نقطه پایه برای سال پیش بینی شده است. این تعدیل، همراه با پیش‌بینی اینکه نرخ‌های بهره در آینده قابل پیش‌بینی در سطوح بالا باقی خواهند ماند، باعث افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده شد و از 4.18 درصد به 4.33 درصد افزایش یافت.

تغییر رفتار سرمایه گذار در میان افزایش بازده اوراق قرضه

همانطور که بازده اوراق قرضه بالا می رود، که منعکس کننده انتظارات سرمایه گذاران برای افزایش تورم یا افزایش نرخ بهره است، معمولاً تغییری به سمت جستجوی بازده بیشتر، نشانه ای از اقتصاد قوی یا یک سیاست پولی محدودتر وجود دارد. چنین شرایطی اغلب منجر به کاهش تحمل ریسک می‌شود و سرمایه‌گذاران را ترغیب می‌کند که از سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه‌تر مانند ارزهای دیجیتال اجتناب کنند.

نکاتی که باید در نظر گرفته شود

  • داده‌های قوی‌تر تولید ایالات متحده به دلیل گمانه‌زنی‌های سخت‌تر سیاست‌گذاری منجر به چشم‌انداز نزولی برای ارزهای دیجیتال می‌شود.
  • افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده، اشتهای سرمایه گذاران برای ریسک را کاهش می دهد و بر ارزش گذاری ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد.
  • کاهش جریان ورودی به ETF های بیت کوین نقدی ایالات متحده منعکس کننده روند گسترده تری از کاهش ریسک ریسک سرمایه گذاران در بازارهای نامطمئن است.

علاوه بر این، رکود بازار کریپتو همزمان با دوره‌ای بود که با کاهش ورودی‌ها به صندوق‌های نقدی قابل معامله بیت‌کوین (ETF) آمریکا مشخص شد، همانطور که توسط سرمایه‌گذاران Farside اشاره شد، با برداشت مجموعا 85.7 میلیون دلار در اول آوریل. این روند بر تمایل سرمایه گذاران برای چرخش به سمت نقدینگی یا گزینه های سرمایه گذاری با ثبات تر در مواقع تردید بازار یا احساسات نزولی تأکید می کند.

این پست برای اولین بار در BH NEWS ظاهر شد: بازارهای ارزهای دیجیتال با تغییر انتظارات داده های اقتصادی ایالات متحده سقوط کردند

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×